Історія релігійМистицизм

Ніколя Фламель — алхімік, людина якій приписують винахід філософського каменя

Ніколя Фламель — французький алхімік, книготорговець, благодійник. Вважається, що він розкрив секрет створення філософського каменю. Протягом століть особистість алхіміка оточена таємницями і легендами.

Біографічна довідка

Ніколя Фламель народився в передмісті Парижа Понтуазе. Отримав гарну освіту. Це дозволило йому при переїзді в Париж стати громадським писарем.  Складаючи листи і надаючи нотаріальні послуги городянам, йому вдалося накопичити кошти для покупки книжкової крамниці. Вдало склався його шлюб з жінкою на ім’я Перенель. Перенель володіла  чималими статками, які залишилися у неї після смерті двох попередніх чоловіків. Вона була старша за Фламеля на 20 років, але це не завадило їм скласти хорошу партію. За допомогою дружини Фламель розширює бізнес. Він купує дві майстерні для себе і своїх помічників.

Ніколя Фламель - алхімік, людина якій приписують винахід філософського каменя

З 1361 — по 1382 роки Ніколя  займається вивченням стародавнього трактату Авраама , який він випадково купив для своєї книжкової крамниці.  Для повного перекладу книги і розшифровки символічних малюнків він відправляється в подорож. Під виглядом паломника він відвідує єврейські громади і синагоги в Іспанії.

Починаючи з 1382 року Фламеля і його дружина несподівано починають вкладати нечувані на ті часи гроші в покупку будинків, притулків для бідних, будівництво храмів і іншу благодійність. Звістка про раптову багатстві дрібного крамаря доходить до короля Франції Карла VI. Але королівські дізнавачі так і не з’ясували природу збагачення Фламеля, не знайшовши в його будинку ніяких ознак розкоші.

У 1402 році після хвороби помирає Перенель. Її ховають на кладовищі Невинних немовлят. Через 16 років помирає і Ніколя Фламель. Згідно із заповітом і переданих коштів, його ховають в церкві Сен-Жак-ля-Бушері.

Спадщина

Архівні дані свідчать про масштаб благодійних пожертвувань Фламеля. За роки життя він побудував більше 30 будинків. Один з них 1407 року побудови є найстарішою будівлею Парижа. Фламель вкладав гроші в організацію благодійних фондів. Величезні кошти були передані їм на церковні потреби.

Йому приписують авторство чотирьох філософських трактатів:

  • «Філософське резюме»;
  • «Книга ієрогліфічних фігур»;
  • «Книга прачок»;
  • «Требник Фламеля».
Життя після смерті

Легенда свідчить, що Ніколя Фламель розкрив секрет філософського каменю і винайшов еліксир безсмертя. Існують свідчення очевидців про його життя в Швейцарії, Індії, Франції вже після смерті. Вважається, що Фламель інсценував смерть дружини і свою власну, щоб уникнути звинувачень інквізиції. Ніколя Фламель увійшов в історію, як один з найуспішніших алхіміків середньовіччя.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
1
Щастя
1
Любов
0
Не завдоволений
3
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій

Історія релігій

Чен Тао

Чень Тао, або «Справжній Шлях», є унікальною новою релігійною течією, заснованою Хон Мін Чен у ...