ІндуїзмІсторія релігій

Наммальвар – життя та діяльність

Наммальвар — це один з головних індійських релігійних діячів, який відноситься до дванадцяти альварів Південної Індії. При цьому серед них він вважається найголовнішим. Він присвячував свої твори, написані у віршованій формі, богу Вішну. У багатьох індійських храмах можна знайти його образ, а створені ним ліричні твори є частиною системи ритуалів в храмах шрі-вайшанізму.

Наммальвар – життя та діяльність

Хоча він є п’ятим у списку альварів, по таланту він визнається самим здатним і відомим. На тлі інших альварів його виділяла висока релігійна та письменницька продуктивність. У збірнику Дивья-Прабандха його частину займає більше чверті. На думку деяких, Намальвар — це один з трьох найбільших містиків Індії разом з Маніккавасагаром і Кабіром. Кожен альвар шанується, як втілення певного атрибута або супутника Вішну. У випадку з Наммальваром, він був втіленням Вішваксени.

Агіографія

Думки про дату народження Наммальвара кардинально відрізняються. Так, згідно з переказами його дата народження — 3059 рік до нашої ери. Але зараз вчені стверджують, що він народився в 880 році нашої ери. Що точно відомо, так це те, що він з’явився на світ в містечку Тіруккурухур. Його батьки були дуже відданими Вішну. Народився філософ в сім’ї, що відносилася до найнижчої касти, тому йому не дозволялося відвідування храму, а також вивчати священні тексти. Також брахманам було заборонено будь-яким чином взаємодіяти з ним.

Йому протягом усього життя довелося доводити, що реально касту визначає не народження, а те, як поводиться людина.

Згідно з переказами, він був екстраординарним, оскільки мав психічні та фізичні порушення: у нього не відкривалися повноцінно очі, був надмірно мовчазним. Через те, що його визнали недорозвиненим, його поклали під деревом тамаринда. Інша ж версія більш добре звучить. Згідно з нею, Наммальвар сам вирішив залишитися під цим деревом . Згідно з легендою, причиною відсутності контакту зі світом служила перманентна медитація, в якій він перебував протягом 16 років.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Індуїзм

Індуїзм

Брахманізм

У глибинах індійської історії та філософії з ведизму виникає феномен брахманізму – систематизована віра, що ...
Індуїзм

Класичний індуїзм

Брахманізм розвинувся в систему, відому зараз як індуїзм, який, хоча загалом вважається релігією, також вважається ...