Психологія

Можливо, все ще гірше: як людина може зрозуміти, що це вона аб’юзер у стосунках?

Так, на жаль, не завжди люди вступають у здорові стосунки зі своїми другими половинками, навіть якщо вони всіляко намагаються їх виправдовувати. Якщо стосовно людини хтось застосовує емоційне, психологічне, фізичне чи будь-яке інше насильство, можна говорити про аб’юзивні відносини. Людині доведеться подолати себе, щоб розірвати такий зв’язок, і не завжди це виходить.

 Але як же індивід може зрозуміти, що він сам поводиться аб’юзивно?

Можливо, все ще гірше: як людина може зрозуміти, що це вона аб'юзер у стосунках?

Які ознаки на це вкажуть?

  1. Вона не боїться образити другу половинку, висловлюючи їй свою думку, часто каже те, що думає.
  2. Людина помічає у себе, що вона поводиться як власник. Вона весь час питає кохану про те, з ким вона спілкується, де вона була, чому прийшла пізно з роботи. Людині потрібно постійно контролювати свою партнерку і керувати її життям. Думка про те, що половинка може зробити свій вибір, жахає аб’юзера.
  3. Якщо людині хтось дорікає у неадекватній поведінці, вона каже, що в цьому винен її партнер. Аб’юзер — це безвідповідальна особистість, яка вміє лише виплескувати на оточуючих свій негатив, але вона ніколи не визнає власні помилки.
  4. Якщо людина дозволяє собі знецінювати коханого у спокійній розмові або ж у сварці, то йдеться про аб’юзивну поведінку з її боку. Що б не робив партнер, вона завжди намагається недостатньо, аб’юзер ніколи не буде ним задоволений.
  5. Людина псує настрій іншим просто тому, що він намагається тримати себе в руках. Можливо, він весь час розмовляє з ними, використовуючи сарказм або пасивну агресію.
  6. Людина легко може схилити на свій бік партнера і змусити його щось робити.
  7. Якщо людина хоча б раз у своєму житті припускала думку про те, що вона може застосувати фізичну силу до свого коханого, то вона повинна задуматися про свою поведінку. Йдеться необов’язково про побої, а й про дотики, які можуть бути неприємні коханому, або які заважатимуть йому виконувати будь-які дії.
  8. Людина готова піти на що завгодно, щоб досягти своєї мети. Вона може маніпулювати коханим чи загрожувати йому.
  9. Людина вважає, що в будь-якій ситуації вона розбирається краще. Вона принижує інтелектуальні здібності свого партнера, стверджуючи, що той без нього ні на що не здатний.
  10. Фінансове насильство також має місце в аб’юзивному спілкуванні. Якщо людина змушує коханого приносити йому чеки з магазинів, стежить за його витратами і критикує, якщо той витратив, на його думку, велику суму, індивіду варто задуматися про те, чи він не є аб’юзером.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Психологія