Історія релігійІсторія філософії

Мозес Гесс

Німецький філософ  єврейського походження, входить в число перших соціалістів Німеччини, творець поняття «відчуження». Народився 21 січня 1812 році у Бонн в Німеччині . Навчався в університеті Бонна, але так і не отримав диплом.

Серед перших робіт автора: «Священна історія людства», «Європейська ТРІАРХ» (в якій закликав створити прогресивну європейську державу з Франції, Німеччини та Англії проти Росії, а також розмірковує про єврейську долю. Однак вважав себе споконвічно німцем.

Мозес Гесс

Найвідоміша книга автора була: «Рим і Єрусалим», що стала класикою літератури сіонізму. В роботі висувалася фундаментальний задум: ​​первинна рушійна сила людської історії полягає в боротьбі рас, а вторинна — класів. Дві раси — арійці та семіти об’єднані в сучасне суспільство, де перші — спрямовані пояснити і прикрасити життя, а другі — дати їй мораль. Гесс представляв, що єврейська держава має ґрунтуватися на соціалістичних принципах. Після випуску, рукопис викликала суспільний резонанс, в основному серед робітничого руху. Крім того, вважав, що релігія є найкращим методом збереження єврейської національної самобутності.

Мислитель залишався соціалістом і впливав на Карла Маркса. За офіційною версією вчив його важливості інтернаціональної боротьби між класами, визнавав важливість побудови комунізму. У Бельгії приєднався до комуністичного руху.

Гесс отримав у спадок від батька значну стан і став економічно незалежним. Одружився з жінкою, яка розділяла його політичні погляди.

Після німецької революції втік з Німеччини і зупинився в Парижі, де займався публіцистикою. Був місцевим кореспондентом різних соціалістичних видань. Після Франко-Прусської війни, будучи підданим Пруссії, вигнаний з країни. Переїхав до Бельгії, потім після війни назад повернувся у французьку столицю, продовжив займатися філософією. Помер Мозес Гессе 6 квітня 1875 році у Франції

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій