Після його приходу люди повинні позбутися від воєн і ворожнечі. А весь єврейський народ продовжить існування, спираючись на закони Тори. Тобто дотримуватися ідей ідеального суспільства. Це сукупність духовної цнотливості, любові і справедливості.
Критерії настання епохи під правлінням Месії:
- Цар, який живе в будинку Давида, повинен вивчити вчення Тори, яке зберігає всі заповіді іудаїзму, повинен направити на правильний шлях кожного жителя Ізраїлю;
- Здобути успіх у війні і почати будувати храм на місці бою;
- поширити свою проповідь по всьому світу.
В термін «битва» вкладається опір духовних напрямків, яка неминуча при зміні моралі, в масштабі цілого народу. Фізичну відсіч можна дати тільки найближчим сусідам, які будуть зацікавлені в дестабілізації держави.
Єврейські проповідники уточнюють, що пришестя Машіаха не супроводжуватиметься надприродними чудесами. Все піде своєю чергою. Судити про те, чи є ця особа справжнім нащадком Давида чи ні, можна тільки за вчинками.
Пророк впливав на вибір спадкоємця престолу після міжусобних воєн або в разі, коли у чинного правителя не було прямого спадкоємця. Він просто призначав обраного на престол. Така традиція була втрачена після руйнування Першого Храму.
Пророк Ілія за переконаннями пішов на небеса живим. Тому на деяких релігійних святкуваннях в ємність наливають трохи вина і залишають тарілку порожньою, в очікуванні, що він спуститься з небес і приведе Месію.
Самозванці-Месії
Найвідоміший самозванець — Бар-Кохби. Чоловік проголосив себе Месією в 130-х роках. Заручився підтримкою релігійних однодумців і пішов з озброєним військом на Рим. Протягом походу був звільнений Єрусалим, але надалі рух було зупинено імператором Адріаном.
Ця подія похитнула віру в швидкий прихід Машіаха. Бар-Кохби надалі описували не як самозванця, а людину, яка просто не впорався з обов’язками, які взяв на себе. Крім цього, було ще кілька подібних, більш мирних прецедентів, які описані Маймонідом.
Відображення Месії в фольклорі
Релігія завжди має відображення на образі життєдіяльності народу. Виражається це в висловлюваннях. Так, якщо старший син сім’ї сходив до школи, зробив уроки, допоміг матері зі справами по дому, приготував обід і на цьому не має наміру зупинитися, то споглядали це говорять — «Пори Месії настали».
Якщо наполягати на тому, що іудей робити не хоче, то він жартома відповість — «Давай доживемо до першого приходу».
Після приходу єврей не може доробити свої справи, йому необхідно відразу піти за Машіахом. Потрібно взяти тільки найнеобхідніше.
Іван Гудзенко