Історія релігійКатолицизмХристиянство

Маронітська католицька церква

Маронітська католицька церква – одна із найбільших католицьких церков Азії.

Кількість віруючих становить близько 3 мільйони вірян. Назва цієї католицької церкви походить від імені святого Маронія, який проповідував християнство у Сирії в IV столітті. Святий Мароній був великим провідником християнства, і тому після смерті лишив велику кількість своїх учнів, які згодом проповідували християнство на території сучасної Сирії. Спочатку мароніти були у складі антіохійського патріархату, але під час Халкідонського собору відбувся розкол, і мароніти засудили монофізитську єресь Антіохійської церкви. Після засудження маронітами антіохіського патріархату, розпочинається масові переслідування маронітів зі сторони антіохійської церкви.

Після конфлікту маронітів з антіохіською церквою відбулося переселення маронітської ієрархії у гори Лівану. У ХІІ столітті мароніти всіляко підтримують хрестоносців, деякі із ієрархів маронітської церкви вступають у військові католицькі ордени. Саме у ХІІ столітті відбуваються перші прояви унії між маронітською церковою та католицькою.

У 1199 році Маронітська католицька церкваобирає першого патріарха, ним стає Ієремія І. Формально у цьому році маронітська церква проголосила акт злуки із римським апостольським престолом, хоча церкви не змогли підписати унію.

У 1250 році маронітський патріарх Ієрамія І відвідав Рим для участі у Латеранському соборі. Саме на Латеранському соборі Маронітська сирійська церква офіційно підписала унію з римським престолом.

У 1736 році відбувався один із найважливіших соборів Маронітської сирійської церкви. На ньому були впровадженні важливі реформи церкви. Окрім реформ, на цьому соборі був прийнятий звіт канонів маронітської сирійської церкви, за яким відбувся чіткій поділ церкви на єпархії та дієцезії, крім того мароніти запровадили правила церковного життя. Ці реформи цього собору актуальні і тепер.

Сучасний етап Маронітської церкви свідчить про активний розвиток церкви на території Близького Сходу.

Сучасна маронітська церква має 13 єпархій по всьому світі. Найбільша кількість віруючих маронітської сирійської церкви у Лівані нараховується близько 1000000 осіб. Також у Лівані знаходиться резиденція патріарха маронітської сирійської церкви. Загалом маронітська церква поширена по всьому світі. Також мароніти мають декілька семінарій, університетів та коледжів у Римі.

Ігор Дмитрук

 

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій