Де Вегу запроторили у в’язницю за написані сатиричні вірші з образою, які адресувалися Єлені Осоріо з її родиною та Васкесу – постановнику п’єси, в якій приймав участь Лопе. Суд прийняв рішення вислати де Вегу в Кастілію і то надовго. Лопе де Вега при від’їзді з Мадриду ще й вирішив викрасти Ісавель де Урбіну і попри батьківську волю одружився з нею. Оскільки з’являтися в Мадриді було небезпечно, нареченого на весіллі заміняв родич.
У 1588 році – добровільно проходить військову підготовку на кораблі «Сан Хуан» , бере участь в поході іспанського флоту «Непереможна Армада». Із втратою брата, Де Вега переселяється у Валенсію. У 1602 році видає поему «Краса Анжеліки», а в 1605 — призначається секретарем герцога де Сесса, пише театральні поеми. У 1609 році уникнув інквізиції. У 1610 році — суд скасував вирок щодо де Веги і той приїхав в місто Мадрид.
Коли померла перша дружина – одружився на іншій, цього разу на Хуані де Ґуардо, батько якої мав професію різника. Відчувавав пристрасний потяг до артистки Мікаели де Лухан. Подорожував і жив разом з нею.
У 1614 році переживає трагічну втрату сина і попередньої дружини. Перебуваючи в сані священика відчував симпатію до Марти де Неварес, але жінка захворіла і збожеволіла саме через нього. У 1625 рці кастилійська рада заборонила друк п’єс Лопе. У 1632 році де Вега пережив смерть Марти. У 1634 році в житті де Веги розпочалася чорна смуга: спочатку помирає син, дочка Марсела йде назавжди в монастир. Іншу дочку –Антонію-Клару викрадає якийсь розпусник із дворян. У 1634 році пише іронічну поему «Війна котів» з сценами березневих походеньок війни і залицяння до красуні — кішки. Не зважаючи на самотність і драматизм, де Вега в 1635 році працює над закінченням поеми «Золотий вік».
Творча діяльність Лопе де Веги характеризується різними жанрами: від поем до драм, комедій і сонетів, еклогів та пародій. Нараховується тисяча п’ятсот творів поета. Він створює близько двадцяти поем античного духу.
Розробляє епізод до поеми «Краса Анжеліки», пише «Завойований Єрусалим»(в ньому зображає героїчний подвиг іспанців в захисті Гробу Господнього і короля Альфонса VII). Є автором низки комедій «Вчитель танців», «Толедська ніч», «Собака на сіні» та інші. У його драмі, вершині доби пізнього Відродження «Фуенте Овехуна» прослідковується проблема суспільних взаємовідносин між феодалом, королем та народом. Ще більш ранньою п’єсою «Першаньєс і командор Оканьї» доводить , що почуття честі має важливе значення для простолюдинів, не тільки для знаті.
Перед смертю пише драму «Найкращий алькальд — король» — в ній зображає короля як захисника селян проти гніту феодала.
В трагедії під назвою «Зірка Севільї» використовуються драматичні переживання, розуміння того, що людина стає зброєю в руках влади короля.
1635 року помирає видатний поет, драматург, комедіограф Лопе де Вега. Похований в місті Мадрид. В історію світової літератури увійшов як один із найкращих іспанських письменників цього періоду. Його твори цінувалися зі сторони сучасників і мали позитивні відгуки від письменників, зокрема Віктора Гюго, Генріха Лессінга, а також інших.
Пилип Хмельовий