Левкіппа вважають вчителем одного із видатних сподвижників цього напрямку – Демокріта. Народився близько V століття до нашої ери. Про місце народження жодних свідчень немає. Місцем народження могли бути міста Мілет або ж Абдери. За підтвердженням деяких дослідників Зенон Елейський навчав і виховував Левкіппа. По суті, про самого філософа нам мало відомо, оскільки жодна з його праць до нас так і не дійшла.
Левкіпп міг користуватися усним викладом атомістичного вчення. Визначити в яких площинах Левкіпп з Демокрітом не були згідні просто неможливо. Левкіпп міг жити в одному і тому ж самому місті, де й Демокріт, в Абдерах. Нарівні з такими мислителями як Зенон, Емпедокл, Анаксагор, висуває ідею множинності елементів сущого. Левкіпп стверджує, що існує відносне буття, тобто наявна порожнина, яка розділяє усе суще на безліч елементів.
Властивості таких елементів можуть залежати від обмеженого та порожнього простору, розрізняючись за величиною, фігурою, рухом, проте ці елементи слід мислити як однорідні, нерозривні, неділимі άτομοι. На думку Левкіппа, атомам властивий рух, який внутрішньо є присутнім. Левкіппом було зроблено вагомий внесок для розвитку ідей свого учня Демокріта про атомістичну космологію. В IVстолітті твори Левкіппа та його учня увійшли до так званого «Corpus Democriteuin». Піддають сумніву історичність Левкіппа деякі з дослідників, стверджуючи що Демокріт в молодості називався Левкіппом. В тім іншої думки притримувалися науковці Дільс разом з Целлером та Маковельським.
Пегас