Історія релігій

Лев Силенко – життя та діяльність

Лев Силенко – видатний культурний, релігійний діяч, філософ, ініціатор та основоположник Рідної Української Народної Віри.

Народився наприкінці осені 1921 року у Кіровоградській області (тепер вже місто Кропивницький) в рідному селі Богоявленське. Отримав псевдонім – Олигора. Жив у досить важких умовах, обумовлених червоним терором та репресіями в Україні. Його батько якраз потрапив під репресії сталінізму. Лев стає очевидцем подій Голодомору 1932-1933 років та сталінських репресій. «Чорна смуга» життя запам’яталася Левові надовго. Поступово  розпочинає свою діяльність, здобуває визнання на радянському просторі, будучи філософом, мислителем, духовним лідером, ініціатором монументальної праці, в яку увійшли усі знання про стародавню історію України, українські традиції та звичаї «Мага Віра».

Лев Силенко – життя та діяльність

З 1964 року – здійснює реформування багатобожної релігії в єдину з шануванням Дажбога, відроджуючи таким чином РУНВІРУ. З 1966 року – організатор релігійної організації оновленого українського світогляду – Об’єднання Синів та Дочок України РУНВ (Рідної української національної віри).

З 2008 року – повернення в Україну. Не благоприємні обставини змусили Силенка виїхати за кордон. А тому адепти цієї релігії вважають Силенка пророком. Його авторству належить книга «Мага Віра», з мови санскриту перекладається «Могутнє натхнення». По суті це сакральна книга релігії Рунвіра. ЇЇ визнають сповідники Рунвіри. Книга вміщує не менше як сімнадцять заповідей з сімома законами правильного життя. Досліджена історія України Силенком здійснена без жодного втручання зі сторони іноземців.

Символ Рідної української національної віри – це зображений тризубець. Тризуб відтворює світ Прав – природні закони, звичаї;  Нав – духовний,  Яв видимий. Крім того послідовниками вчення Лева Силенка визнані три українські поети: Шевченко, Франко, Українка. На їхню думку поети негативно відносилися до чужих релігій. Календарний відлік у послідовників Рунвіри розпочався ще мізинського культурного часу.  А тому за їхніми  вирахування, людство живе у 11007 році. Слід також зазначити, що рунвірців неоднозначно сприймають сповідники православ’я та греко-католицизму.

Силенко досягнув на той час вісімдесяти семирічного віку. Працюючи в Канаді простудився,  отримав запалення легень. Наприкінці осені 2008 року його не стало.

Праця Лева Силенка виявляє науковий інтерес. Чимало науковців приділяють особливу увагу у дослідженні розвитку релігії наших предків. Колосальний труд  становить невід’ємну спадщину культури, побуту, духовного буття  українського народу.

Пегас

Яка твоя реакція?

Радість
2
Щастя
1
Любов
2
Не завдоволений
0
Тупо
1

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій