leoЛео Левенталь  народився  восени  1900 року  у місті Франкфурт – на Майні в асимільованій єврейській родині. Його батько  був лікарем.  Так як батько  приділяв  достатньо часу для лікарської діяльності, то вихованням  і опікою сина займалася  матір. Лео  було досить  важко  навчатися у школі серед німецьких дітей, розуміючи  і усвідомлюючи свою національність  (за своїм походженням був євреєм ). Після закінчення школи Левенталь  поступає  у Франкфуртський університет.  Захищає  кандидатську, а вже пізніше докторську дисертацію.

У 1926 р.  —  призначається на посаду  ведучого експерта Інституту соціальних досліджень у місті Франкфурті.  Здебільшого  молодий експерт спеціалізувався   по соціологічній літературі та масовій комунікації. З 1932 р. – стає повноправним директором  «Журналу соціальних досліджень».  У зв’язку  з посиленням  диктаторського  режиму Гітлера, переслідувань  та арештів  людей, які  не відносяться до арійської раси, у 1934 році він змушений був емігрувати  з міста в Сполучені штати Америки.Спочатку  був влаштований на роботу  у Вашингтоні, де працювало  військове інформаційне бюро.  На відміну від своїх попередників – соціологів  Адорно та Горкгаймера, які змогли повернутися після Другої світової війни додому, Левенталь так само як Маркузе та Еріх Фром  залишився назавжди в Америці.  Продовжував свою  наукову діяльність, працював у дослідницькому радіо станційному відділі «Голос Америки»  при Стенфордському, а потім – Каліфорнійському університеті міста Берклі.

Він  пропрацював  у цьому університеті  до кінця свого  життя.  Згідно офіційних даних, Левенталь пішов у відставку  близько 1968 року.  З 1970 по 1992 рр. —  проводив  домашні семінари  з соціології  літератури. В одному  із них приймав  безпосередню участь політичний соціолог  Віктор Заславський.

Лео Левенталь написав  низку творів  у німецькомовному варіанті. В основному  це такі праці як :

1) Листи  у п’яти томах (1980-1987 рр.)

2) Література та масова культура

3) Буржуазна свідомість в літературі

4) Лжепророки

5) Юдаїка. Лекції. Листи

6) Філософські ранні праці

7) Я ніколи не бажав, щоб приєднатися. Автобіографічна розмова з Гельмутом Дюбелем

8) Автобіографічний роздум Лео Левенталя

9) У постійній дружбі (листування 1921-1966 рр.)

Левенталь  був удостоєний  у 1989 році премії  Теодора Адорно,  а також нагороджений медаллю  у Франкфурт — на – Майні та орденом «За заслуги перед Федеративною Республікою Німеччина» і іншими відповідними нагородами.

Взимку 1993 року пішов з життя видатний німецько-американський  соціолог Лео Левенталь. Був похований з почестями  на кладовищі міста Берклі (США).  Молода інтелігенція, в тому числі  суспільство Німеччини та США  схилили свої голови перед геніальним німецьким  науковцем.

Богдан Стрикалюк

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Єврейська філософія

Саадія Гаон

Саадія Гаон – один із відомих представників іудейської філософії, мудрець, укладач сідуха (молитовника на івриті), ...