Вони були забобонними і боялися ночувати в печерах, тому що вважали, що там місце для злих духів. Щоб перечекати ніч вони використовували в основному дупла величезних дерев. Аборигени робили з кори і гілок навіси, що захищають їх від високих температур. Вони завжди трималися разом і жили в маленьких хатинах: в землю закопували два величезних кілька, кінці яких зчіплюються між собою, і спиралися на іншу подібну конструкцію.
Щоб пересуватися на суші австралійські аборигени нічого не придумали, вони пересувалися тільки пішки, і все, що у них було, переносили на собі. Найчастіше цим займалися жінки, вони носили частина на руках і частина на голові. Іноді переносили навіть корито з водою на голові. Щоб пересуватися по воді у них були човни і плоти, і то це було тільки у тих, хто жив біля річок і озер. Основним засобом для переправи річок і озер були звичайні колоди. Австралійці, лежачи на плоті, веслування руками.
Одягом аборигени не користувалися, але умови у них були досить м’які. Про одяг вони дізналися з приходом європейців. У східній частині Австралії жінки шили плащі зі шкіри тварин, ховали таким чином грудних дітей. На інших землях Австралії одягу не було. Вони натиралися жиром, щоб уникнути холоду. На більшій частині Австралії температура не завжди тепла, тому аборигени сплять біля вогню, але все одно часто на ранок прокидаються покриті інеєм. Але ось прикраси у аборигенів були: пов’язки, браслети — і все це було дуже різноманітним.
Пов’язки плели з пташиного пір’я, черепашок, зубів, квіток. Намиста, браслети робили частіше з пір’я. В якості прикраси також використовували палички, якими проколювали перегородку в носі. Чоловіки ходили з довгим волоссям, а жінки остригали їх дуже коротко кам’яним ножем.
Жителі Австралії думали, що все живе в світі створено надприродним шляхом. І всі, хто це створював, зникли, вирушаючи на небеса. За міфами Австралії, виникнення відбулося під час сну, і це склало основу релігії аборигенів.
Аборигени з великою турботою здійснюють обряд посвячення молодих людей, щоб отримати повагу у предків, викликати у них страх, виховати їх в дусі ідеалів. Посвята в ці таємниці здійснюється за допомогою ритуалів ініціації. В цей час юнаки отримують знання про всі міфи, обряди, які колись були здійснені богами. Дівчат готують до заміжжя. Процес посвячення юнаків складніший: юнак повинен відчути, що його дитинство закінчилося, і він вмирає як дитина і заново відроджується як чоловік. Чоловік залишає своє місце і разом зі стражниками і подорожує в часі. У цей час він стає свідком ритуальних танців корроборі, дізнається про те, що його чекає.
Ольга Степаненко