Рік його смерті на жаль невідомий , хоча народився він саме у той час як і Іоанн Дамаскин. Він також шанується Православною церквою поряд з іншими святими , його пам’ять вшановують 12 жовтня (за юліанським календарем).
Відомо те, що Косма Маюмський був родом із Єрусалиму, виховувався батьками Іоанана Дамаскина. Отримав прекрасну освіту на той час. Коли досяг повноліття, то відразу ж поступив в одну із палестинських обителей, де прославився своїми монаршими подвигами. Під час гоніння на святі ікони преподобний Косьма разом з Іоанном Дамаскином виступає на захист Православ’я. вони написали багато творів проти іконоборців
В історії візантійської церковної поезії Косьма Маюмський разом з Іоанном Дамаскином посідають вагоме місце як представники канону. Разом зі своїм сподвижником і братом Іоанном є автором багато чисельних канонів, які увійшли в богослужіння Православної церкви. До їх числа відносяться канони на різні свята: Преображення, Трійці, Стрітення, Успіння Богородиці, Богоявлення, Воздвиження Хреста Господнього, Входу господнього в Єрусалим, а також прославлення Богородиці: «Чеснішу від Херувимів, і незрівнянно Славнішу Серафимів…».
Він помирає в глибокій старості біля 787 року, залишаючи після себе багато канонів у святкові дні та трипісці на чотири дні Страсної седмиці.
Стрикалюк Богдан, магістр релігієзнавства