Люди шанують тепле весняне сонечко у вигляді свята на честь Колодія. Це буває тоді, коли люта зима зустрічається с теплою весною. Це святкування триває сім днів. Цей тиждень ще називають Масляною, бо вживають тільки молочні справи зазвичай. На Масляну не можна робити ніяких тяжких значних робіт, тобто шити, багато прати, рубити дрова тощо, а тільки славлять Колодія. Це свято справляють на напередоднi Великого Посту.
В перший день відзначають родини Колодія. Це проходить так: зрання жіноцтво збиралося в хаті та відзначають Колодки. Тобто, одна з жінок клала невелике полінце, воно символізувало продовження роду. А інші жінки впивали цю деревинку різним шматтям.
Після чого за столом проходять святкування, люди пьют та гуляють. А Колодка залишається лежати аж до субботи. Бо у вівторок її хрещення, у четвер смерть, а в суботу оплакування її п’ятничної смерті. Але ніхто не плакав, усі веселилися та сміялися увесь цей тиждень.
У вівторок був цікавий обряд. Заміжні жінки обходили неодружених парубків і прив’язували їм до ноги колодку, а «перебірливим» дівчатам до руки. Саме тому парубки готувалися до цього свята заздалегідь, вони відкуплялися від жінок горілкою, грішми та прикрасами. Бог шлюбу забороняє робити весілля після Масляної.
А дітей теж краще народжувати в кінці зими, тоді Колодій буде їх обороняти, так ввжали наші пращури.
Свято Колодія було дуже веселим та багатим нам радісні ігрища. В цей час Колодій жартує і навчає тих, хто не був одружений, а також скріплює нові родини і обороняє іх від недуг. Такоє Колодій допомогає людям повернути втрачене здоров’я та надає сил перед тяжкою роботою навесні. Ніши пращури готували Колодіїв напій із багатьох рослин(цикорій, горобина, смородина, підмаренник тощо), завдяки якому люди піднесилися, очищали душу.
Робили ще й такий напій: змішували воду, подрібнений підмаренник, молоко і мед, все це настоювалося, а потім додавали спирт.
Вважалося, що цей священний напій додає сил та повертає спокій та молодість.
Отже, протягом усього тижня проходили гуляння,розваги, люди смакували напої на честь Бога шлюбу та благополуччя. А сьомого дня разом із Колодієм повинно було померти все зле, негарне і вороже. Саме тому Колодій в кінці розваг дарував людям сонце й добробут.
Іваг Гу