Засновником кокосової релігії був в’єтнамець Нгуен Тхань Нам.
Народився Нгуен Тхань Нам в 1902 році в В’єтнамі, походив з доволі багатої родини. Через свої чималі статки він поїхав навчатися у Паризький університет, вивчати географію. Потрібно також згадати, що на той час В’єтнам, як інші країни Індокитаю, був колонією Франції, тому знатні жителі Індокитаю їхали навчатись у Францію.
Родина і сам Нгуен Тхань Нам були послідовниками релігії Хао Хао, яка виникла на основі буддизму, але потім стала самостійною синкретичною релігію. Оскільки Нгуен Тхань Нам значний час навчався у Франції і познайомився ближче із християнством, а саме із католицизмом, то воно під час створення кокосової релігії відіграло вагому роль, і навіть християнський Бог став втіленням кокосового Бога.
У 1955 році Південний В’єтнам став комуністичним, а Північний В’єтнам капіталістичним, це і стало новим поштовхом для Нгуена Тхань Нама, оскільки він остаточно вирішив , що кокосова релігія, має стати релігією, яка об’єднає весь в’єтнамський народ.
Резиденцією нового вчення стало містечко в Південному В’єтнамі Бен Тре. У ньому послідовники кокосової релігії за свої кошти та пожертви побудували монастир-резиденцію Нгуен Тхань Нама. Сьогодні у Бен Тре, кожного року, а саме в січні, проводиться фестиваль кокосів, де усі бажаючі можуть скуштувати різноманітні страви та напої із кокосів, а також там відбуваються різноманітні вистави і шоу, які мають мету показати туристам і в’єтнамцям з міста яку роль відіграє кокос у житті простого в’єтнамця, який живе в джунглях чи на в’єтнамських островах .
Кокоси стали основним продуктом та предметом для поклоніння. Кокос за вченням Дао Дуа (це той самий Нгуен Тхань Нам, але то його, так зване, духовне ім’я ) є даром Бога людству, адже у ньому багато райської насолоди. Дао Дуа вірив, що кокоси мають силу зцілювати людей від смертельних хвороб і дозволяють усім послідовникам вчення жити довше 100 років. Також вагому роль у кокосовій релігії відіграє медитація. Послідовники вчення Дао Дуа годинами займалися медитацією, а у переривах пили кокосове молоко та їли кокосову стружку.
Вірили послідовники кокосової релігії в одного Бога та три його Аватари. Першим Аватаром був Будда, другим Ісус Христос, третім сам засновник кокосової релігії Дао Дуа.
Також усі послідовники кокосової релігії повинні були виконувати певні речі, а саме: мати у своїх будинках зображення трьох аватарів; декілька раз на рік дотримуватися кокосової дієти або кокосового посту; і головне — кожен послідовник повинен бути вегетаріанцем.
Цікавим фактом є те, що послідовники кокосової релігії молились на зображення трьох аватарів використовуючи католицьке перехрещення. Тобто кожен, хто вірив в кокос повинен був перехреститися біля зображень аватара як католик.
Здавалося, що така релігія проіснує ще дуже довго, але не так сталося як гадалося. Як було раніше написано Дао Дуа, коли він зі своїми найближчими послідовниками жив у монастирі, і у тому монастирі було спеціальне моління, де Дао Дуа щодня піднімався на самий верх і молився та здійснював медитацію. Одного разу 88 річний Дао Дуа спускався з вершини храму та впав на землю, і злам шию, через це десятки тисяч послідовників кокосової релігії пішли із своєї екзотичної релігії, оскільки, переконалися, що Дао Дуа не живий Бог, і він не проживе більше ста років як обіцяв. Хоча сьогодні декілька послідовників кокосової релігії ще вірять у вчення Дао Дуа, але ці послідовники вже дуже старі і можливо через декілька років екзотична кокосова релігія припинить своє існування.
Ігор Дмитрук