ІсторіяКультура

Хто відкрив егейську цивілізацію?

Історики вперше визнали існування окремої егейської цивілізації після того, як археологічні розкопки наприкінці 19- го сторіччя виявили численні твори мистецтва, артефакти та архітектурні руїни. Вони датуються переважно бл. 3000 до н.е. до бл. 1000 р. до н. е. і надав фізичні докази існування суспільств, раніше відомих переважно завдяки легендам і міфам.

Хто відкрив егейську цивілізацію?

Відкриття стародавнього Кносса на Криті датується 1878 роком, коли «…критський антиквар Мінос Калокаірінос знайшов залишки великих глеків для зберігання на місці Кефала, за кілька миль на південь від сучасного міста Іракліон. Знахідка викликала гостру конкуренцію за ідентифікацію та розкриття доісторичного міста Кноссос». Це вдалося британському археологу серу Артуру Евансу в 1900 році.

Еванс розумів важливість своєї роботи на Криті не лише для практики археології та подальшої роботи на стародавніх пам’ятках, але й для сучасного світу, як дослідження, яке сформує ментальну позицію його власного та майбутніх поколінь у «багатьох відділах» знань». Як стверджує автор Філіп Бетанкур, «мистецтво егейської бронзової доби є важливою главою в ранньому вираженні ідей за допомогою візуальних метафор. Мистецтво процвітало, і приклади, які збереглися до сучасності, представляють нам образи в багато засобів масової інформації – монументальні настінні розписи, кам’яна архітектура у великих масштабах, елітні предмети із золота, срібла та інших металів, цікаві скульптури та тисячі чудових маленьких творів у багатьох стилях». Тристоронній поділ егейської цивілізації та її мистецтва також сприяв цілеспрямованому вивченню цієї широти та великої кількості художнього матеріалу.

Німецький археолог Генріх Шліман також зіграв ключову роль у доведенні того, що деякі з міфічних міст, описаних в епосі Гомера, насправді були реальними місцями. Під час розкопок Шлімана в Мікенах на материку було виявлено те, що автор Фред Кляйнер описує як вражаючі знахідки, «серед них величезна фортеця-палац із величними воротами та колом царських могил; інші гробниці з високими кам’яними куполами під земляними насипами; велика кількість золотих прикрас, чаші для пиття та маски; і інкрустована бронзова зброя».

Ці знахідки свідчать про суспільство, набагато старше, ніж припускає мистецтво класичної епохи. Багато з того, що сьогодні відомо про Егейську цивілізацію, походить від цих розкопок, у тому числі те, як обговорюється та документується її мистецтво.

Альона Дмитрук

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія

Історія

Що таке зіккурат?

Зіккурат — це неповторний символ монументальної архітектури, народжений у просторах стародавньої Месопотамії. Його форма, як ...