Іоанн Скот Еріугена народився в Ірландії, приблизно 810 році. Походив із шотландської дворянської родини. З раннього віку вивчав риторику, античну філософію, латину, твори святих отців, та Біблію.
У 830 році Іоанн Скот Еріугена приймає монаший постриг.
В 835 році разом із монашою братією Іоанн Скот Еріугена покидає острівну Ірландію через постійні набіги Норманів та перебирається до Франкського королівства.
В 840 році Іоанн Скот Еріугена знайомиться з франкським королем Карлом Лисим, який призначає його керівником Палатинської академії. Саме у Палатинській академії Іоан Скот Еріугена зацікавлюється творами Псевдо-Діонісія Арепогіта. За наказом короля Карла Лисого Еріугена розпочинає перекладати твори Псевдо-Діонісія Арепогіта з грецької мови на латину.
У 865 році Іоан Скот Еріугена пише свій фундаментальний трактат «Про поділ природи». Твір «Про поділ природи » побудований на ідеях Псевдо-Діонісія Арепогіта та на творах святих отців. Іоан Скот Еріугена у своєму творі «Про поділ природи » робить своєрідну класифікацію природи на чотири класи.
Перший клас це природи розвиваюча, а не створеним.
Другий клас – це створена природа яка складається з форм, видів та класів. Всі ці форми існують у вічному породженні другого Особи Трійці, Слова Божого, і через нього, і вони існуватимуть вічно в цьому Слові.
Третій клас – це природа створена, яка є кінцевим світом, за допомогою еманації першопричини.
Четвертий клас – це природа яка створена єдиним Богом, своєрідна кінцева першопричина.
Велику увагу у своїй філософських поглядах Іоанн Скот Еріугена приділяє людині. За Еріугеною людина є своєрідним посередником між духовним світом та тілесним світом. До гріхопадіння людина була у світі духовному, але коли Адам з Євою вкусили заборонений плід тоді вони втратили частину божої благодаті і стали на своєрідну лінію проміжку між духовним та тілесним світом.
У 870 році Іоанн Скот Еріугена пише гомілію на Євангліє від Івана Богослова.
В 877 році Іоанн Скот Еріугена помирає.
Портал ФІР