Релігія

Ібн Рушд (Аверроес) – життя, філософія, книги

Біографічна довідка

Вплив арістотелізму був настільки великим, що вплинув на арабський світ, зокрема одного із яскравих його представників – Ібн Рушда, відомого в Західній Європі під іменем Аверроес.

Народився він 1126 року в мусульманській сім’ї. Місце народження –місто Кордова (Іспанія). Оскільки рідні мали прекрасне розташування при халіфаті, це дало змогу проштовхнути Рушда на посаду каді (ісламських суддів) для надання порад правителю та уряду. Це дало можливість вибудувати лінію юридичної справи.

Ібн Рушд (Аверроес) – життя, філософія, книги

Освіта

Окрім читання і розуміння Корану, Ібн Рушд захоплювався вивченням права, медицини та філософії, що було вкрай важливо і відкривало майбутні перспективи. Отримання освіти для кожного мусульманина мало важливе значення їхнього становища в суспільстві.

Кар’єра

З отриманням відповідних знань та навиків можна було розпочати власну кар’єру. Так 1160 року Рушд служить в еміра Абу Якуба. В іспанському містечку Севілья призначений на посаду кадія, пізніше ж в місті Кордова – придворний лікар, друг еміра.

Творча діяльність

Руш є автором низки праць, серед яких трактат «Спростування спростуванням». Цим трактатом заперечує філософію Газалі. Аналізує арістотелівські твори.

Головні ідеї Ібн Рушда

Розмежовуючи раціональну релігію та образно-алегоричну релігію, Рушд вивів вчення про подвійну істину. На думку філософа-перипатетика, алегоричне тлумачення аятів Корану призводить до наукової істини. Тому для Ібн Рушда або інакше кажучи Аверроеса, релігія є необхідною у нормальній суспільній життєдіяльності. Ідеї цього мислителя зроблять неабиякий влив на подальший розвиток європейської середньовічної філософії.

Погляди

Оскільки Аверроес вважав себе послідовником арістотелізму, той  і погляди його були сповненні також духу. У поглядах Аверроеса розглядалися такі питання як створення та вічність світу, зв’язок Бога та людської душі (тут йде заперечення безсмертя душі). Досить цікавим у поглядах Аверроеса є побудова системи: віра-одкровення-розум-філософія. Саме через ці погляди 1196 року його заслали як єретика.

Останні роки життя

До кінця свого життя займався написанням праць. Його авторству приписують колосальну енциклопедичну медичну працю. До того ж філософ став ідеологом нового напрямку, відомого в західноєвропейському світі —  аверроїзму. Помер він 1198 року у Марракеші (сучасна назва Марокко).

Панас Вернигора

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Релігія