Фрідріх – не мало визначна постать у світовій історії. Його представлено як  великого європейського  монарха, в руках якого зосереджувалася могутня влада.

Народився в Інсбруці у 1415 році. Батько Фредеріка Ернест Залізний – герцог австрійський, що належав до династії Габсбургів, а матір замінила інша жінка Цімбургіс Мазовецька. За Нойберзьким договором, що датується 1379 роком під управлінням Габсбурга знаходилися три герцогства: Штірій, Каринтій, Карніол. Із восьми дітей у сім’ї залишилося тільки троє, серед яких молодший Альберт та дві сестри Маргарет та Єкатерина.

Фрідріх III Мирний

Фрідріх ІІІ переживає смерть свого батька 1424 року, але перед тим допоміг усіма можливими способами, щоб той став герцогом і очолив Внутрішню Австрію. З 1431 року через своє неповноліття Фрідріх не міг здійснювати правління. Через чотири роки австрійський герцог Альберт V, а після нього німецький король передає владу та внутрішній австрійський спадок. Довгий час йшла суперечка між братами Альбертом і Фрідріхом за претендування на трон.

Фрідріх користується символічною печаттю із зображенням абревіатури. У 1436 році – разом з дворянами – лицарями, охоронцями Гробу Господнього звершує паломництво в Єрусалим.  Після того відбувся зріст репутації Фрідріха. У 1439 році – тимчасового замінює померлого дядька Фрідріха IV в Тиролі, будучи регентом і готуючи місце для майбутнього наступника Сігізмунда. Потрібно зазначити, що Фрідріх відчував сильну підтримку аристократів Тіроля  Я не дивно, але намагання брата Альберта стати імператором династії були марними, оскільки все грало на руку Фрідріху.

На землях Далекої Австрії альбертинська лінія ставилася до нього з підозрою. Кандидатура Фрідріха була висунена на імператорство.

2 лютого 1440 року – у місті Франкфурт відбулися вибори, за їхнім результатом перемога дісталася Фрідріху IV – майбутньому королю Священної Римської імперії.  У 1442 році – об’єднується в союзі цюрхським бургомістром Рудольфом, але зазнає поразки від швейцарської Конфедерації. У 1448 році – заключає у Відні конкордат з папою. Дія конкордату тривала включно до 1806 року. У 1452 році – тридцяти семирічний монарх відвідує Італію у пошуках майбутньої нареченої.

Шляхи звели Фрідріха з вісімнадцятирічною Елеонорою, дочкою португальського короля. Зустріч Фріхріха і Елеонори проходила в місті Сієна. Обоє вирішують їхати в Рим. Дотримуючись римської традиції побули всю ніч за стінами вічного міста. 9 березня їх зустрів Папа Миколай V. Фрідріха на його прохання коронують німецькою короною. Через десять днів був коронований , а потім повінчаний з Елеонорою. Мирування здійснив віце-канцлер, кардинал Кондулмер, а поклав на голову корону сам папа. Подія сталася в базиліці святого Петра.

В державних справах імператор виявився настільки нерішучим та повільним. Для нього досить  важко сприймалася емоційна близькість. Імператору доводилося триматися від жінки чим подалі. Виховання та освіта дітей лягло на плечі Елеонори, яка зуміла підняти дух будинку династії Габсбург.  Вході чесько – угорської війни не вдалося завоювати Угорщину, а в результаті австро-угорської – Богемію.  1462 –й рік запам’ятався імператору військовою навалою свого брата Альберта.

Фрідріх шукає підтримки і знаходить її в богемського короля Георгія. Фрідріх змушений був переміщуватися з Граци в Лінц, Вінер- Нойштадтом. Імператор робить вибір на користь майбутнього правителя – австрійського ерцгерцога Максиміана І. З 1486 року – імператор Фрідріх залишив спадок для свого сина – наступника. Франкфуртський рейхстаг обирає Максиміліана в титулі короля, а коронація проводилася в Аахені.

У шлюбі з Елеонорою імператор Фрідріх мав п’ятьох дітей, кожен з яких на той час займав відповідний соціальний статус. Останні роки життя Фрідріх провів в Угорщині поблизу річки Дунай, Австрії, а також Лінці. З 1492 року – кавалер ордену Золотого руна. Почалося погіршуватися здоров’я монарха.

У нього виявили складну хворобу, лікарі взялися за порятунок життя. Це була настільки важка хірургічна  процедура в середньовічну добу. Спочатку стали вважати, що монарху вже краще, але хвороба далася в знаки. Сімдесяти семирічний монарх відійшов з цього світу наприкінці літа 1493 року.

Пегас