БогиІсторія релігій

Енліль — бог вітру в шумерській міфології

Енліль — це велике божество, яке прийнято ставити на одне місце з Еа і Ану. Ану є батьком даного бога спільно з Кі богинею землі. Цей бог був покровителем одного з міст під назвою Ніппура. Як відомо, Ану був богом неба, а Кі була богинею землі, Енліль  же був богом родючості, що робило його ще більш величним так як люди, які вірили в його сили були безпосередньо залежні від одержуваного в процесі своєї праці врожаю так як натуральне господарство і землеробство було невід’ємною умовою, що забезпечує процвітання  народу.

До того ж, родючий грунт міг дати багатий урожай і прогодувати всіх людей, підтримуючи життя в кожному і даючи сил для виконання роботи з метою отримання наступного дару від Бога родючості.

Енліль - бог вітру в шумерській міфології

Розшифровуючи міфи, вчені прийшли до висновку, що тільки завдяки Еллілю у людей з’явилися знаряддя праці, так як він запропонував чималі зусилля до цього нововведення, що дозволяє людям більш ефективно працювати і отримувати від землі більш щедру винагороду у вигляді їжі. Це стає можливим завдяки проведенню певних дій по розділенню неба і землі, таким чином, Елліль став основоположником нового сприйняття світу.

Також цей бог займався окультуренням людей і прилученням їх до заняття не тільки землеробством, а й розведенням тварин з метою отримання м’яса, молока або ж шкур і вовни.

За іншими відомостями цей бог був одним з небагатьох, хто спланував всесвітній потоп метою, якого як вважається міфологією, було повне викорінення людей, які проживають на землі.

Люди звели величний храм, який  розташовується в центральній частині країни з метою поклоніння богу, який з плином часу займає місце правителя верховного плану.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
1
Любов
0
Не завдоволений
2
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Боги

Боги

Синтоїстські боги

Від давніх часів люди шукали зв’язок між природою та своїм життям, намагаючись розгадати та впливати ...
Боги

Бог Велес

Велес – один із богів пантеону у слов’янській міфології. Про нього у «Повісті минулих літ» ...