Місця силиРелігія

ДГАРМАПАЛИ

Дгармапалами у буддизмі називаються божества, які захищають буддиста та створюють йому умови для духовних практик. «Дгармапал» — захисник Дхарми, тобто чистоти справжнього буття. У сучасному буддизмі визнають десять дгармапал. У буддизмі та ламаїзмі прийнято виготовляти маски Дгармапал  та використовувати їх у релігійних церемоніях. Крім буддизму та ламаїзму, масками користуються деякі течії індуїзму та гімалайські шамани.
ДГАРМАПАЛИ

Я з маскою Джамсарана у Делі

   Дгармапали також є ідамами («ідам» — янгол-охоронець). Крім дгармапалів до класу божеств-ідамів (захисників) відносяться дакіні та місцеві добуддийскі божества народів, що прийняли буддизм.

   Ідам – янгол-охоронець. Відповідно до буддизму, ламаїзму, шаманізму і деяких течій північного індуїзму, кожна людина, храм, віра, плем’я, народ мають своїх захисників, або охоронців — ідамів. Ідами дуже страшні – вони обвішані черепами, їхні очі світяться червоними, зеленими чи синіми вогнями, їхня шкіра часто чорна. Але це дуже добре — чим страшніший вигляд Ідама, тим його сильніше бояться демони — дають спокій людині, що захищається Ідамом — у результаті у того вдало складається доля. Під час обряду Лама одягає на себе маску Ідама, ототожнюється з ним і від імені Ідама наказує руйнівним духам забиратися геть. На фотографії: я з маскою Дгармапала та Ідама Джамсарана (Прана Атма) в Делі після повернення з Північної Індії.

Є легенди про те, що буддійській вчитель Падмасамбхава підкорив демонів, що жили у Гімалаях й вони перетворились на додаткових дгармапал та ідамів.

Ігор Мехеда

Яка твоя реакція?

Радість
3
Щастя
3
Любов
2
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Місця сили