КультураРелігійні свята

День святого Валентина: історія виникнення свята, традиції, цікаві факти.

Як відомо, закохані святкують Валентинів день  14 лютого. Ця стаття розповість читачеві версії виникнення торжества, хто цей Валентин і чому закохані дарують валентинки.

День Святого Валентина: реальні прототипи.

У католицькій церкві шануються троє святих, яких звуть Валентин. Відомо про них вкрай мало і з того, що відомо складно припустити, що хтось із них є тим самим Валентином. Можливо, в більш ранні часи був ще якийсь або якісь Валентини, які мають відношення до цього свята, але інформація про них не збереглася.

День святого Валентина: історія виникнення свята, традиції, цікаві факти.

Популярна легенда.

За цією легендою в третьому столітті римському царю не вистачало солдатів в армії, і він розсудив, що чоловіків в армію не пускають дружини, тому заборонив юнакам одружуватися.

Валентин був лікарем і священнослужителем. У таємниці він порушував заборону імператора і вінчав молоді пари. Одного разу до нього прийшов тюремник і попросив допомогти повернути зір його дочки Юлії. Валентин дав наглядачеві лікувальну мазь і попросив прийти пізніше.

Але скоро імператору повідомили про підпільні вінчання і священика відправили до в’язниці. Розуміючи, що його вб’ють, священик вирішив зізнатися Юлії в любові. Через батька Юлії він відправив їй маленьку записочку.

Валентина стратили в цей же день 14 лютого. А тим часом записка дійшла до Юлії. У ній лежав шафран, і було написано «Твій Валентин». Як тільки Юлія доторкнулася до шафрану, сталося диво — Юлія прозріла.

Незабаром Валентин був визнаний мучеником і зарахований до лику святих. А в п’ятому столітті 14 лютого було оголошено Днем святого Валентина.

На жаль, ця красива історія дуже схожа на вигадку, не по тому, що дівчина прозріла від дотику до шафрану, а тому що в третьому столітті такого обряду як вінчання не існувало. Більш того, християнство в Римі було піддано серйозним гонінням і якби, якийсь християнин, когось вінчав, імператор не надав би цьому значення.

Язичницькі витоки.

Існує друга версія виникнення свята. За цією версією церква його придумала для витіснення язичницького ритуалу, що існував в Римі в ті часи. Як відомо, за легендою Ромула і Рема (засновників Риму) вигодувала вовчиця. Тому в честь свята вовка жителі вбивали козу і собаку в якості жертвопринесення. З туш здирають шкіру, нарізалася на ремені. Двоє молодих хлопців брали ці ремені і били всіх, хто опиниться на їхньому шляху. Дами навмисно підставляли свої тіла під ці удари, за повір’ям цей ритуал допомагав завагітніти.

Назва цих ременів — «фебруа». Слово, від якого отримав ім’я місяць проведення того язичницького обряду. Місяць, відповідно назвали лютий.

Традиції.

Популярність дня Валентина прийшла тільки в 19 столітті, в Англії, а потім і в США. В ті часи юнаки тягнули записочки з іменами знайомих молодих осіб, в результаті чого утворювалися пари, які ставали один для одного Валентинами і повинні були доглядати один за одним найближчий рік.

В середині 19 століття популяризацією цього свята зайнялися підприємці, які продавали юним закоханим листівки у формі сердечок, квіти, іграшки та інші подарунки.

У різних державах з часом виникли власні традиції свята. Наприклад, в Японії на це свято прийнято презентувати шоколад, а ще дівчата можуть сміливо признаватися в любові до чоловіків і їх ніхто за це не засудить.

14 лютого в Британії існувало ворожіння по птахам. Якщо дівчина побачить горобця, то чоловік буде бідним, щигля — багатим і т.п.

Французи підносять коханим в подарунок коштовності.

Багато хто вважає, що весілля або пропозицію руки і серця 14 лютого роблять союз міцним і довгим.

Ось тільки про Валентина і релігійність  свята, вже мало хто згадує.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Культура