Одні дотримуються того, що емоції не потрібно стримувати, так як це може бути не зовсім безпечно для власного здоров’я. Інші ж навпаки вважають емоційність зайвою і навіть згубною для власного життя. Дві абсолютно суперечливі думки. Але між контролем емоцій і їх стримуванням існує величезна різниця, як терпіти безлад в будинку або ж не смітити і підтримувати чистоту. Варто розібратися, чи потрібно взагалі брати під контроль власну емоційність і чи не спричинить це за собою негативних наслідків.

Важливо зрозуміти одну просту істину — контролювати емоції це не означає замкнути їх десь глибоко всередині себе. Це означає лише те, що людина володіє собою, а значить, володіє ситуацією в цілому. Якщо все зробити правильно, то самоконтроль допоможе не тільки долати власну лінь, а й самому включати і вимикати потрібні емоції.

Неможливість контролювати емоції більше властиво дітям, ніж дорослим. Дорослий завжди знає, де проявити свої емоції, а де краще заховати їх подалі. Це робиться навіть більше на інтуїтивному рівні. Якщо ж доросла людина скаржиться на те, що не може проявити самоконтроль, значить, в душі вона ще дитина і таким чином прикриває своє небажання подорослішати.

Важливо розуміти, що не кожна людина фізично може володіти емоційним самоконтролем. Деякі особистості володіють невротичними рисами, а для таких індивідуальностей контроль може бути навіть згубним. Тільки такі люди можуть розкрутити свої емоції на абсолютно рівному місці, і тільки тоді у них з’являється потреба їх контролювати. В цьому випадку, так як емоційний стан знаходиться на межі, подібні особистості починають свої емоції пригнічувати. Саме тоді і змішуються поняття контролю і придушення.

Управляти власними емоціями не просто можна, а навіть потрібно. Згодом це стане так само просто, як людина управляє власними кінцівками. Звичайно, є винятки, які були розглянуті вище. Але не існує таких правил, з яких немає виключення. Емоційний самоконтроль допоможе розвивати свої почуття до межі і пригальмовувати їх за потребою. А немає нічого кращого, ніж тримати своє життя в своїх власних руках.

Іван Гудзенко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.