БуддизмІсторія релігій

Чотири благородні істини

Чотири благородні істини — невід’ємна частина буддійського вчення, які є істинним висловлюванням Будди. Благородні істини з’явилися після довгих медитацій Будди, в момент просвітлення. Згодом просвітлений повідав отриману інформацію п’ятьом аскетам. Саме вони згодом стануть першими ченцями — буддистами.

Неминучість страждань — головна тема першої благородної істини. Кожній людині в тій чи іншій мірі доводиться переживати страждання. Причинами страждань стають такі процеси, як: народження, старіння, хвороби, смерті. Також, кожна людина протягом життя страждає від того, що не може досягти своїх цілей, присутності сумнівів, нещасть, невдоволення.

Чотири благородні істини

Особливе місце в першій благородній темі присвячується таким поняттям, як сукха і дуккха. Сукха — процес отримання задоволення, який має свій кінець, що змінюється стражданням — дуккха. Саме дуккха властива всім живим істотам. Відповідно до цього, процес страждання дозволяє отримати внутрішній досвід.

Друга тема благородних істин розкриває причини страждань. Виникненню дуккха передує внутрішня незадоволеність власним «Я», прагнення до помилкових цілей, нестримної тяги до життя, або відрази до неї. Такі хибні судження, формуються при відсутності у людини правильного розуміння реальності, а також при наявності неконтрольованих емоцій. Також, часто причиною страждань може стати прихильність, пристрасть, жага в будь-якому її прояві і карма. В цьому розділі окремо розкривається тема сансари, яка формується за рахунок безперервної незадоволеності.

Третя благородна істина, допоможе дізнатися про позбавлення від дуккха. Кожне страждання має свій кінець. Позбувшись від негативних думок і емоцій, можна досягти нірвани. Віддалення від спраги принесе спокій, допоможе відчути свободу і повне звільнення в цілому. Головна істина, це переміститися в стан, в якому відсутні страждання. Очищаючись і медитуючи, кожна людина може досягти настільки бажаної гармонії. У своїх навчаннях Будда робить акцент на тому, що необхідно навчитися розмежовувати правильні бажання, від неправильних. Людина не може позбутися від природних потреб, які підтримують його життєдіяльність, але не варто забувати і про спрагу, яка може підстерігати на кожному кроці.

Четверта істина, завершальна частина вчення, яка допоможе припинити утворення дуккха. «Серединний шлях» — єдиний шанс зберегти баланс між духовним і реальним світом. Знайшовши свій шлях, захищаючи себе від усього зайвого, кожен зможе пізнати справжню суть буття, досягти нірвани і знайти безтурботність. Варто звернути увагу і на те, що четверта істина, вказує на восьмеричний благородний шлях.

Взявши за основу чотири благородні істини, можна домогтися просвітління, яке принесе щастя і радість. Здійснюючи щоденну медитацію і працюючи над контролем власних бажань, кожен бажаючий зможе домогтися в короткі терміни бажаного результату.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
3
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Буддизм

img-9 Буддизм

Сучасний буддизм

Буддизм, одна з найдавніших релігій світу, у сучасній ері зберігає свою актуальність та привертає увагу ...