Звичайно, іноді важливо відчувати провину, особливо якщо людина справді у чомусь помилилася і тепер хоче виправити ситуацію, налагодити спілкування з кимось рідною та близькою. Але іноді індивід просто фокусується на негативі та дозволяє йому пожирати себе зсередини.

Коли ж не треба лаяти себе?

  1. Іноді людина може бути непродуктивною. Можливо, у неї немає сил закінчити ту чи іншу справу, чи вона зараз не перебуває в хорошому психологічному стані для того, щоб підтримувати спілкування зі своїми друзями та близькими, і це абсолютно нормально. Не треба звинувачувати себе за це.
  2. Кожна людина має фокусуватися на собі. І якщо вона бажає собі найкращого, у жодному разі не можна відчувати будь-який дискомфорт із цього приводу. Так, звичайно, багатьом людям це не сподобається, але це лише їхня проблема. Необхідно навчитися вибудовувати особисті межі.
  3. Правда — це завжди добре. Звичайно, іноді людина може обдурити свого друга чи знайомого, намагаючись тим самим покращити його стан чи відгородити його від негативної інформації. Однак, якщо людина не хоче брати на себе таку відповідальність і віддавати перевагу сказати комусь правду, яка її тягне, не потрібно себе зупиняти.
  4. Кожна людина має навчитися говорити «ні». У житті будь-якої особистості виникатимуть ситуації чи події, які їй неприємні. І якщо вона хоче якось відгородити себе від них, вона повинна навчитися відмовляти навіть близьким людям. Можливо, зараз у людини немає сил, щоб братися за той чи інший проект чи вона хоче провести час на самоті чи зі своїм партнером, і тому відмовляється йти на прогулянку чи кіно з друзями. Якщо вони в цьому випадку ображаються, людина в жодному разі не повинна брати на себе відповідальність за їхні емоції.

Іван Гудзенко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.