Джон Локк народився 29 серпня 1632 року у Англії. Він зумів стати одним із найвпливовіших людей Англії і, можливо, одним із найвпливовіших людей 17 століття. До своєї смерті 28 жовтня 1704 він заслужив титул батька ліберальної філософії. Його ідеї також будуть використані як наріжний камінь для боротьби північноамериканських колоній за незалежність від Англії.

Ранні роки

Локк мав багато відомих друзів, які були помітними постатями в англійському уряді, а також дуже шановними вченими того часу. Він був добрим другом графа Шефтсбері, і разом із ним Локк виконав чимало урядових доручень.

Локк деякий час жив у Франції і повернувся у смутні часи до Англії. 1679 року його друга графа судили за державну зраду. Хоча Шефтсбері був виправданий, граф все одно вирішив тікати з Англії, щоб уникнути подальших переслідувань. Він утік до Нідерландів, де правили Вільям та Марія, але мали також деякі права на англійський трон. Через тісний зв’язок з графом Локк також утік до Нідерландів в 1683 році.

Він повернувся до Англії приблизно в 1688 році, коли Вільяма та Мері запросили взяти владу в Англії в період, який історики назвали «Безкровною революцією». Зрештою Локк повернувся до Оутса в Ессексі, де вийшов на пенсію. Він жив там до своєї смерті у 1704 році.

Погляди Локка на природні права

Локк написав і розвинув філософію, за якою немає законного уряду відповідно до теорії божественного права королів. Теорія Божественного права королів, як її називали, стверджувала, що Бог обрав деяких людей, щоб вони правили на землі з його волі.

Тому все, що вирішив монарх, було волею Бога. Коли ви критикували імператора, ви фактично кидали виклик Богові. Це була дуже потужна філософія для правителя. Але Локк не вірив у це і написав свою теорію, щоб спростувати домінуючу теорію.

Можливо, частина листа Локка, яка найбільше вплинула на батьків-засновників Конституції Сполучених Штатів, полягала в ідеї, що влада керувати має бути отримана з дозволу народу.

Він вважав, що метою уряду є захист природних прав своїх громадян.

Він стверджував, що природні права – це життя, свобода та власність, і що всі люди автоматично отримують їх, просто народжуючись. Коли уряд не захищає цих прав, громадянин має право і, можливо, навіть зобов’язаний повалити уряд.

Якщо ці ідеї здаються вам знайомими, це тому, що вони були включені до Декларації незалежності Томаса Джефферсона. Щойно вони укорінилися у Північній Америці, філософія була прийнята в інших місцях як виправдання революції.

Джона Локка вважають за батька лібералізму. Його можна назвати серед найяскравіших прикладів мислителів, які вплинули на реальне суспільне та політичне життя, та й на весь перебіг світової історії.

Іван Гудзенко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Релігія

Антропософія

Антропософія  — релігійно-філософська система заснована на основі , що людський інтелект має здатність контактувати з ...
Філософія

Філософська логіка

Філософська логіка — площина логічного дослідження.  Вона спрямована на філософське осмислення  таких понять, які найчастіше ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.