Арнольфо Ді Камбіо – один із відомих  італійських скульпторів та архітекторів проторенесансної епохи кінця ХІІІ- початку ХІV століття.

Народився в містечку Коллє-ді- Валь д’Єльса (регіон Тоскана, провінція Сієна, Італія). З 1265 по 1268 роки – навчається та освоює знання у майстра скульптури та архітектури Ніколо Пізано з Сієни. Переймає навики скульптора.  Його запрошували на роботу в Тоскану, Умбрію, Рим, можливо і сам Неаполь. З 1266 по 1267 роки – для римського капітолію робить статую короля Карла І.  З 1282 року працює в Орвієто  над пам’ятником  кардиналу  де Брею у церкві Сан Доменіко. Автор зумів передати у своїй роботі фігуру Мадонни на надгробку.

Арнольфо ді Камбіо

З 1295 року – розробляється проект для флорентійського собору Санта-Марії дель Фьоре. Реалізація даного проекту була покладена на плечі молодого архітектора Арнольфо. Робота проводилася під чітким постійним контролем ді Камбіо. З 1300 року – призначення головного архітектора собору.

З 1302 року  Флоренція все ж таки була залишена ним. Арнольфо  працює в іншому жанрі – погребальна скульптура.  Також він переймає один із декоративних римських стилів – косматеско. Сам стиль прослідковується у наступних скульптурних працях: базиліка Сан-Паоло (1285 рік),  базиліка Санта – Чечілія (1293рік), вертепи для двох церков Санта-Марія – Маджоре та Санта-Марія – ін –Арачелі, скульптура папи Боніфація VIII (1300 рік), бронзова статуя святого апостола Петра в базиліці.

Відповідальним за роботи у будівництві Флорентійського собору був ді Камбіо, ним же виконана робота з виготовлення статуї нижнього фасаду. Деяким із скульптур вдалося уціліти. Також займався побудовою Палаццо Веккьо. Імовірно проект церкви Сан-Кроче теж належить йому.  Найкращою виконаною роботою двох майстрів – Пізано та Арнольфо  є фонтан Маджоре, розташований площі міста Перуджа. Фонтан дещо прикрашений постаментами та рельєфами. Існувала заборона щодо напоювання тварин і набирання води в брудний посуд з цього фонтану. Фрагментарно зберіглося виконання фігур фонтану. Не всі плани будівництва вдалося реалізувати архітектору Арнольфо. Як і кожна людина йде з цього світу, щоб залишити після себе унікальні шедеври мистецьких робіт.

Арнольфо ді Камбіо помер 1310 року і похований у Флоренції.

Пегас