ІсламІсторія релігій

Алі Хаменеї

Алі Хаменеї (1937 р.н.) — державний і релігійний діяч, 2-й вищий релігійний керівник сучасного Ірану в 1989 по наш час. З 1981 по 1989 роки був президентом Ірану.

Біографічна довідка

Алі Хаменеї народився в династії відомих богословів. Батько і мати виховували вісьмох дітей. Жили аскетично. Хаменеї закінчив Мешхедскую духовну семінарію і переїхав в Наджаф, щоб продовжити теологічну освіту. До 1964 року навчався в Кумі. Там він знайомиться з Рухоллою Хомейні. На Хаменеї справили величезний вплив радикальні погляди товариша.

Алі Хаменеї

Він прийняв позицію створення в Ірані теократичної держави, яку пропагував Хомейні. Хаменеї став його сподвижником і вірним соратником. Коли за активну протидію шахської  влади Хомейні вислали з Ірану, Хаменеї також зазнав репресій. За 12 років він 5 разів сидів у в’язниці протягом декількох місяців.

У 1979 році перемогла Ісламська революція і до влади прийшли духовні наставники Ісламу. Після їхнього приходу до керівництва країною Алі Хаменеї призначають відповідальним за проведення п’ятничних молитов. За своєю суттю, це були щотижневі політінформації для населення країни. Хаменеї стає рупором ісламської революції. У 1981 році Хаменеї обирають Президентом Ірану. У 1985 році його повторно переобирають. Алі Хаменеї стає першою духовною особою, обраною президентом Ірану.

Роки правління

У 1989 році помирає аятола Хомейні. В уряді призначаються вибори нового глави держави. Спочатку планується скасувати посаду вищого керівника Ірану і ввести Верховну Раду, що складається з трьох релігійних діячів. Пропозиція відхиляється і члени верховного духівництва починають голосувати за кандидатури. З великою перевагою перемагає Алі Хаменеї і стає вищим релігійним керівником Ірану.

На посаді глави держави він приймає рішення (фетву) про припинення виробництва, накопичення і застосування ядерної зброї,  так як це суперечить канонам Ісламу. Він оголосив фетву в Відні. Хаменеї, як і його попередник, критикує політику США, Великобританії та Ізраїлю. У внутрішній політиці він приділяє велику увагу енергетиці і прискорює процес націоналізації економіки. Хаменеї вважає, що промислові, фінансові та медичні галузі повинні належати державі. Вважаючи себе ортодоксальним лідером, Хаменеї підтримує новітні фармакологічні розробки та розвиток атомної енергетики.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Іслам

Іслам

Що таке Іфтар?

Іфтар — це важлива частина мусульманського святкування в місяць Рамадан. Це святковий обід, який мусульмани ...
Іслам

Что такое шахада?

Шахада, или исповедание веры в исламе, представляет собой краеугольный камень мусульманской веры. Слово «шахада» происходит ...