Божества: Ієгова 1 (Jehovah 1) та інші.
Релігія: культ НедоМудреця.
Конфесія: Церква НедоМудреця
(Church of the SubGenius).
Засновник: Івен Стенг (Ivan Stang).
Писання: Книга НедоМудреця
(Book of the SubGenius).
Країна виникнення:
Сполученні Штати Америки.
Рік заснування: 1970-і.
Церква НедоМудреця – американська «політеїстична» релігія, що виникла у Сполученних Штатах, і там же розвивається. «Метою» даної конфесії є створення власного віросповідання.
Серед багатьох богів, центральним Божеством є Ієгова 1. Даний бог має інші імена – ЙГВГ 1 (в оригиналі – «JHVH-1»), а також менш вживанні імена : Один, Ра і так далі. У релігії він виступає, як відносно хороший, разом зі своєю дружиною Ерідою. Головою «старших богів» є безперечно злий бог Йог-Сотхотх.
Вся філософія Церкви НедоМудреця основується навколо міфічного продавця «Бобба» Добса, який «заснував» дану конфесію в 1950-х роках і, який виступає в ролі їх пророка. Дана оособа мала зв’язок із Верховним богом за допомогою саморобної телевізійної установки. Між іншим символом церкви є зображення його голови, де він курить трубку. У Книзі НедоМудреця, яка приписується тому же Боббу, заяєвляється про велику змову між лідерами Землі та позаземними цивілізаціями. Метою останніх є промивання мізків людям, і в даній пропаганді також замішанні релігійні організації.
Головною ціністю є «Халява» (в оригіналі «Slack» і пишется завжди із великої літери) – якість до якої прагнуть адепти, яка ніде чітко не означена, але її досягення вимагає недопустимість тяжкої роботи та обов’язковість приємного відпочинку. Головною метою змови є недопущення людей до «Халяви». Також церква вчить не піддаватися гендлярському (купецькому) духові, який панує в світі, а також не вірити в абсолютні істини.
Публицист Івен Стінг виступає в ролі високопоставленого лідера церкви, а також «продовжувача» справи Добса. Він імітував дії інших релігійних лідерів, використовуючи тактику «культури перешкод[1]», щоб таким чином дискредитквати більш відомі віросповідання. Однієї із таких акцій був «День-Х», коли послідовники даної церкви в 1998 році очікували пришестя інопланетян. Але ніхто не прилетів, і об’яснилося це тим, що зустріч відбудеться в 8991 році (дзеркальне відображення 1998). Таким чином пародіюється причини пояснень різних конфесій, чому в заданий час не відбулося пришестя на Землю надприродних сил.
Природа даного вчення викликає масу суперечок. Ось перелік думок, щодо природи Церкви Недомудреця:
— Це просто добре продуманий жарт.
— Напрямок дискордіанства. Аргументи: в обох випадках поклоняються Еріді, є багато гротеску та пародоксів, а також автор «Принципів Дискордії» згадується, як один із батьків Бобба.
— Розглядається, як рух нонконформізму. І в даному плані висміюється американська мрія, меркантильність та слухняність владі.
— Також виражається думка, що Церква НедоМудреця – релігія, що маскується під маркою жарту. Паралель із дискордіанством.
У теології даної релігії використовується велика кількість посилань на масову культуру. Ієгову 1 супроводжують боги із популярної літератури, а злий бог Йог-Сотхотх – із міфології Ктулху. Також їми святкується день, який відповідає науково-фантастичному фільмові «День, коли зупинилася Земля» (1951), а також дні приуроченні до Дракули, Монті Пайтона та інших персонажів. Тому, можна розглядати даний рух, як іронію на американський стиль життя.
Від Автора циклу статей «Пропозиція по Субстанціях»…
Якщо Ієгову 1 та решту богів пантеону Церкви НедоМудреця розглядати, як Субстанції (Вищі Сили), то їх формули виглядали б наступним чином.
Ієгова 1 – це Персональний Бог, який один (другого такого нема); деміург (створив світ); трансцендетний (скоріш за все); обмежено пізнаваний (пізнається містичним шляхом); патерналістський (скоріш за все не втручається у світовий процес); ідеальний (нематеріальний). Решта богів мають такіж характеристики, окрім двох перших – множинні та не-творці, і є вторинними по відношенню до Творця –
[P Nd Li Tr? Pa? Id]J – Решта богів (ПАНТЕОН НЕДОМУДРЕЦЯ)
+[1 De Li Tr? Pa? Id] J – ІЄГОВА 1 (ЙГВГ 1, Один,
Автор Андрій Дмитрук
[1] Культура Глушіння — тактика, яку використовують громадські рухи, що прагнуть підірвати та знищити основні механізми масової культури та реклами, введені великими корпораціями.