Не варто думати, що прокрастинація з’являється в житті просто так. Не потрібно плутати її зі звичайною лінню чи звичкою нічого не робити. Можливо, поведінка індивіда впливають певні чинники. Які саме?
- Людина не впевнена у тому, що вона займається цією діяльністю, якій дійсно варто присвячувати свій час. Йому здається, що з його завданнями може впоратися хтось інший і навіть краще, ніж він сам.
- Людина не може зрозуміти, яку користь вона може винести з того чи іншого заняття.
- Можливо, людина просто втомилася і їй не хочеться присвячувати час певним справам. Або у нього відсутня мотивація для того, щоби так напружуватися.
- Людина не відчуває будь-якого покарання. Він не боїться того, що з ним станеться, якщо він не виконає своєї роботи. Відсутність страху може заважати пошуку мотивації для індивіда.
- Відсутність плану також може вплинути на бажання людини чогось прагнути. Йому здається, що на нього навалилося дуже багато справ, з якими він не може впоратися, хоча насправді їх потрібно розбити на дрібніші завдання, які одразу стануть зрозумілими.
- Часто з прокрастинацією стикаються перфекціоністи, хоч як це дивно. Справа в тому, що вони намагаються зробити будь-яку справу ідеально, але якщо розуміють, що їм не вистачає сил чи навичок, вони можуть навмисно відмовлятися від участі в будь-якій діяльності, щоб не вдарити обличчям у бруд.
Насправді людина зможе впоратися з прокрастинацією, як тільки у неї з’явиться справжнє бажання працювати. Можливо, спочатку йому потрібно розібратися в собі і в тому, на що він витрачає свій час.
Іван Гудзенко
Яка твоя реакція?
Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0