Ви маєте унікальну можливість скачати безкоштовно переклад Анни Бандурки в низу сторінки.
Філософські погляди Гріна ідентифікують як ґрунтований на спадщині І. Канта і Г.В.Ф. Гегеля об’єктивний ідеалізм, а в політичному просторі мислитель загалом тримався річища лібералізму. Обидві ці обставини зовсім не сприяли сприйняттю та конструктивно-критичному осмисленню доробку Гріна представниками «войовничого матеріалізму», який панував за часів СРСР. Хоча вони минули досить давно, на краще ситуація змінюється надзвичайно повільно.Так, потужна постать філософа не згадується у багатьох репрезентативних і загалом якісних підручниках на кшталт «Філософія політики» (авт.-упорядник В.Андрущенко) або ж перше видання по-справжньому новаційного посібника «Основи демократії» (заг.ред. А.Колодій). Хоча у третьому, суттєво оновленому і доповненому, виданні «Основ демократії» Грін уже, все-таки, згадується.
Певним зрушенням у введенні в обіг в Україні спадщини Гріна видається публікація скорочень двох його робіт в антології лібералізму (упорядники О.Проценко та В.Лісовий), проте вони не вичерпують усього творчого доробку філософа, а їх ефект поки що досить непевний.
Між тим теоретична і практична активність Томаса Гріна була одним з чинників започаткування окремого етапу в загальній еволюції лібералізму – соціального лібералізму, який характеризується посиленням обґрунтування державного втручання в приватне життя індивідуумів заради усталення рівних можливостей для всіх членів суспільства. Так, Грін виступав за надання права голосу всім дорослим чоловікам при здоровому ґлузді, які проживала в межах міста та не відбували покарання у в’язниці на момент проведення виборів незалежно від їх статків, наявності чи відсутності приватної власності. Грін мав великий вплив на теоретиків лібералізму початку ХХ століття, зокрема на Б. Бозанкета, Ф. Бредлі та Л.Т. Гобгауза.
Скачати безкоштовно переклад та рецензію Анни Бандурки .
Томас Гілл Грін ЛЕКЦІЇ ПРО ПОЛІТИЧНИЙ ОБОВ’ЯЗОК.
Скачати : Thomas_Green