Освіта
Отримує спеціальність плановика, обирає професійний фах бухгалтера на винному заводі в місті Євпаторія. З 1933 року переведена на іншу роботу в місто Сімферополь. Працює у Кримському природному заповіднику, у зв’язку з окупацією німецькими військами, змушена була на деякий час перебувати в Євпаторії.
Наукова діяльність
Є автором чисельних наукових праць з археології по дослідженню робіт науковця Фірковича. Веде боротьбу з фальсифікаторами, котрі намагаються історію караїмства показати з іншого ракурсу та намагається реабілітувати гідне звання вченого – археолога. Нею відстоюється тюрксько-хазарська теорія походження караїмства. Веде спілкування з такими караїмськими діячами як Шапшала, Баскаков, Кокенай. Кокенай разом з Семітою Кушуль зібрали цінні рукописи по караїмству, які по нинішній час зберігаються у Вільнюському університеті. Влітку 1981 року сюди пожертвували понад п’ятдесят рукописних одиниць, датованих XV-XІХ століттям, друковану книгу з колекції Косіна. Семіта Кушуль виділила будинок в якості наукового центра, національного клуба, бібліотеки й музею караїмів Криму.
Останній життєвий шлях
Доживала роки в місті Євпаторія. У 1989 році приймає безпосередню участь в конференції культурного товариства Кримського Караїмства «Бірлик». У 1996 році було відкрито колекційну виставку. Усі матеріали, накопичені від самого початку, передані нею до Євпаторського національно-культурного товариства. У цьому ж році стан фізичного здоров’я дослідниці погіршився в дорозі, на базар дев’яносторічна Семіта так і сходити не змогла.
9 грудня 1996 року працює над останньою працею «Шукайте в Біблії», котра стосується тенденційності у питанні кримського народу – караїмів. 11 грудня цього ж року знавець караїмства помер. Поховали Семіту Ісааківну в місті Євпаторія.
Пегас