Народився у 1380 року у місті Прага в заможній родині. Здобув освіту у Празькому університеті. Вирізнявся надзвичайною освіченістю та мистецтвом ораторства. Познайомився з Яном Гусом, яким був оцінений як талановитий учень. Пізніше призначається на посаду професора університету в місті Прага (Чехія). З 1399 по 1401 рік – проводить заняття в Оксфордському університеті, де ознайомлюється з теологічними творами Джона Вікліфа. Привізши колосальну працю Вікліфа переймає його погляди, стаючи прихильником реформаторської позиції.
Свою діяльність зосереджує в містах Гейльдерберг, Кьольн, Париж. Ним здійснено подорож до Єрусалиму. У 1407 році – налагоджує тісні взаємозв’язки з чеським реформатором Яном Гусом. У 1410 році – запрошений польським королем Владиславом ІІ до Краківського університету, приймає безпосередню участь при створенні цього вищого навчального закладу. У Відні Ієроніма заарештували за підозру в єретичному вченні Вікліфа. Празький університет потурбувався аби той був звільнений.
Щодо Ієроніма Празького: адепт гуситів,що приєднався до радикального крила чеського реформаторства. Празьким заперечувалися культи ікон, мощей, різні обряди католицької церкви. Прагнув об’єднатися з союзниками православного народу з метою викорінення католицизму. У 1413 році – їде з візитом до Великого князівства Литовського, відвідуючи міста Вітебськ, Псков, спілкується з православним духовенством. При посиленні гуситського руху в Празі, Ієронім перейшов на сторону, а при новині про ув’язнення Гуса – самостійно вирушає на Констанцький собор. Празького по дорозі було заарештовано і вкинено до в’язниці.
Термін тюремного перебування зумів підірвати увесь ентузіазм. У 1415 році – в ході собору Празький оголосив про відречення власних переконань, але будучи заарештованим змінив свою думку. Наприкінці весни 1416 року інквізиція стратила Ієроніма Празького на вогнищі. Старокатолицька церква з великою шаною відноситься до цього святого. Чехословацька православна церква не заборонила звершувати молитви до нього.
Пегас