Феб об’єднує багато аспектів: він керує музикою, поезією і мистецтвом, але він також здатний своїми тихими стрілами викликати раптові смерті. Як бог мистецтв, Феб часто асоціюється з музами і зображується з цитрою в його руках. В інших випадках він володіє луком, амбівалентним символом своєї жахливої сили, яка повинна була захищати смертних і відганяти зло, а також, при необхідності, викликати епідемії і раптові смерті. Його сфера впливу поширювалася на медицину, сільське господарство і скотарство. Цей Бог був такий прекрасний, що стародавні ототожнювали його з Сонцем. Світле волосся, лук, сагайдак, стріли, пояс, туфлі і, нарешті, колісниця, були золотими.
Бог Сонця, бог поезії і медицини, він також був музикою, і на Олімпі він підбадьорював інших богів звуком гусла, і своєю приємною піснею.
Бог з’являється в різних формах свого міфу в багатьох творах класичного мистецтва, від скульптури до кераміки, від рельєфів до картин, від монет до дорогоцінних каменів. Римляни любили і шанували Феба. У Римі були організовані публічні ігри на честь нього. За часів імператора Августа він був удостоєний честі побудувати чудовий храм на Палатинському пагорбі в знак подяки за перемогу римлян в битві при Акціумі.
Іван Гудзенко