Мікроекономіка
Як відомо, економіка ділиться на мікроекономіку і макроекономіку, з назви зрозуміла, яка і за що відповідає. У першому випадку мова йде про підприємства, фермах, містах, максимум — регіонах. В даному випадку розглядаються всі особливості того регіону, про який йде мова. Це дозволяє робити дуже точні розрахунки про стан і економічної ситуації в регіоні або на підприємстві. Її мета — добробут і розвиток чого-небудь, зменшення витрат на що або, залишаючи при цьому якість або завдаючи йому мінімальної шкоди. Суміжно з такими науками як соціологія, демографія (в меншій мірі), сільське господарство і виробництво.
Макроекономіка
На відміну від мікроекономіки, розглядає речі глобальніші, значимі теми, займається цілими країнами і групами країн. Оцінює ВВП, контролює обсяг імпорту та експорту держав, саме з обліку економіки створюються плани подальшого розвитку країни на майбутнє час. Вона суміжно з такими науками як політологія, демографія (більшою мірою), екологія, охорона здоров’я, нано-технології та багато іншого.
Так само можна поділити економіку на державний сектор і приватний.
Державний сектор
Являє собою абсолютно все організації, підвладні і керовані державою. Їх сфера якраз таки державні справи, охорону здоров’я, освіту, дослідження. Так само вони, можна так сказати, складають весь бюджет країни.
Приватний сектор
Предмет приватного сектора простий. В основному це особисті цілі господаря, за рідкісним винятком. Бувають приватні компанії, що займаються наукою. Він контактує з державою тільки з питань порушень і справно платить податки, що приносить державі прибуток. Предмети приватного сектора можуть бути найрізноманітнішими, адже продавати і купувати можна практично все, що завгодно.
Предмет економіки дуже великий, вона незримо присутня майже в усіх сферах життя сучасної людини і впливає на взаємини, як між сусідами, так і між країнами. А завдяки приватному сектору цей предмет стає неймовірно ширше, адже зараз це практично все, від хліба в магазині і до польоту в космос.
Марко Ляркович