Крефло Август Доллар-молодший (народився 28 січня 1962 року) – американський телеєвангеліст, пастор. Веде  своє телешоу – “Змінюючи твій світ”.

Народився в Джорджії в сім’ї поліцейського і домогосподарки. Закінчив місцеву школу і коледж. З 1984 року майбутній євангеліст починає працювати в Інституті психіатрії Браунера в Атланті.

У 1986 році створює «Міжнародну Церкву Змінюючих Світ» і самостійно проводить своє перше богослужіння, на яке прийшло всього 8 осіб. Збори проходили в кафетерії початкової школи Кетлін Мітчелл в Коледж-Парку, але друга служба вже була в каплиці. У той час Доллар щонеділі давав по 4 виступи, ретельно працюючи над собою і вченням, поступово набираючи популярність.

Життя і вчення Крефло Доллара

Через невеликий проміжок часу в ефір виходить його передача “Змінюючи твій світ”, а Церква переїжджає в нову для себе штаб-квартиру на 8500 осіб, яка використовується до цих пір і називається “Всесвітній купол”. В кінці 80-х університеті Орала Робертса  він був нагороджений ступенем почесного доктора.

Станом на 2007 рік конгрегація вже мала близько 30000 членів та 70 мільйонів доларів доходу.

Доллар проповідує Євангеліє процвітання, відповідно до якої Бог бажає людям успішного і радісного життя, щасливі шлюби і були  фінансово забезпечені. На думку пастора, парафіяни зможуть довіряти службі тільки в тому випадку, якщо вони будуть бачити його багатство – лише так можна довести істинність вчення.

Доллар, крім власного телешоу, має журнал “Зміни”, на який підписано понад 100 тисяч осіб, а також свою звукозаписну студію, де створюється християнська музика.

Алексей Д