Зараз професія таролога вже навіть офіційно включена до переліків можливих професій деяких держав, наприклад, і в Україні. Уміння гадати на цих таємничих і стародавніх картах стало дуже популярним, а після виходу відразу декількох відмінних книг по цьому мистецтву і після появи безлічі як традиційних і вельми модерністичних колод саме поняття «Таро» стало грунтовно «розповзатися». Тобто, старе вчення, яке спиралося на жорсткі вимоги традиції, втрачається на користь сучасних випадкових тлумачень на потіху публіці і модним віянням.

Для дійсно правильної роботи з картами Таро потрібна класична колода, яка найчастіше набуває вигляду або Таро Ленорман, найбільш поширений варіант з самими невибагливими картинками, або знаменитого Таро Уайта, найбільш вдалого магічного Таро, що найбільшою мірою відповідає магічній традиції, і в якому відновлений зв’язок Таро з іудейсько-каббалістичною  традицією. Також, слід правильно вибрати розклад, який буде використовуватися для ворожіння.

Ворожіння на картах Таро

Це повинна бути схема використання Таро, яка існує і описувалася,  по крайній мірі, досить давно – хоча б з 17 – 18 ст., а краще, якщо раніше. Найпростіші розклади, такі як знаменитий «Кельтський хрест», який вкладають мало не в усі колоди Таро, дійсно показує саме те, що потрібно, і відноситься до дуже раннього часу – ще до Пізнього Відродження в Італії, де Таро набуло поширення раніше всього і раніше було замальовано і описано в літературі.

Для ворожіння слід не забувати дуже важливі правила мантичної процедури. Питання може бути задане тільки один раз – і після отримання відповіді задавати його знову можна тільки через довгий час, і після кардинальної зміни ситуації. Відповідь буде правильною і значущою тільки в тому випадку, якщо той хто ворожить і хто викликає духа повністю візьмуть будь-яку можливу відповідь мантичної системи, як правильну. Сумніви, бажання перевірити чи «підколоти» завжди дивним чином призводить до абсолютно безглуздих і дивних відповідей. Перед ворожінням місце проведення повинно бути очищено, а той хто ворожить повинен вживати тільки фрукти, воду, не повинен  їсти м’ясо і важкі продукти, вживати спеції. Очищення перед ворожінням робить його результат в кілька разів ефективнішим, точним і перевіряється. Однак, приблизно такого ж ефекту можна досягти просто з досвідом проведення цих процедур.

Іван Гудзенко