Найголовніший бог Єгипту, бог сонця, цар богів. Створив сам себе з первинного океану. Творець землі і неба. Іноді має ім’я Амон-Ра. Як бога Амона сильно шанували в Верхньому Єгипті, він був богом вітру. До об’єднання Єгипту вважалося, що Ра і Амон два різних бога, потім вони злилися воєдино і бог став Амон-Ра.

Вважається, що всі фараони Єгипту – сини Ра. Він їздить по небу на своєму човні, кожен день висвітлює землю. Увечері ж, згідно з легендами Єгипту, Ра спускається в підземний світ і веде боротьбу з силами зла. Не було ще, щоб Ра програв бій. Перемігши, він знову повертається на човні в небо і продовжує висвітлювати землю. Є головним суддею в світі богів і в земному світі.

Ра - давньоєгипетський бог сонця

Сонячний диск не єдиний атрибут бога сонця Ра. Скіпетр постійно знаходиться поруч з ним. Це символ могутності і сили.

Стихією цього бога є вогонь, а головними квітами – червоний, оранжевий, жовтий, золотий. З Ра в Стародавньому Єгипті було пов’язано багато свят. Святкувався перший день року, шостий і сьомий день кожного місяця. Всі вони присвячувалися Ра.

Зображується з головою сокола, його символом є сонце. В залежності від часу доби, пори року і міста, в якому його шанували, зображувався Ра по-різному. Днем Ра був чоловіком з сонячним диском на голові, вночі бараном або котом, здатним вбити змія. Також днем ​​Ра зображали немовлям, левом або білим телям. Осіб у нього багато, так само як багато і імен. Але залишається незмінним одне: скрізь він найголовніший з усіх богів, він їх цар. Ра має незвичайне око, яке пізніше називається оком Ра. Це око може приймати різні обличия і обчислювати брехня.

За міфами і легендами Ра приносить безсмертя не тільки фараонам, а й для всієї держави. Тільки через фараона. Символом безсмертя в Єгипті вважалося сонце, оскільки воно «помирало» і «відроджувалося». Амон-Ра бог сонця, бог безсмертя.

Ще Ра шанували і тому, що сонце потрібно було для успішного сільського господарства. Без Ра неможливе життя на землі. Як і сонце, цей бог приймає безліч облич. Саме Ра дає світові розвиватися, саме він дозволяє нашому світу існувати. За легендами і писань Єгипту Ра є батьком Шу (повітря) і Тепфнут (вологи). Вже від цих богів народилися Геб (земля) і Нут (небо). Їм Ра доводиться дідусем. Ісіді і Осірісу (благим початку), а також Сету і Нефтида (злим початком) Ра доводиться прадідом. Містом бога Ра є Геліополь. Саме цей сонячний місто столиця культу Ра.

Іван Гудзенко