Ще один напрямок філософії логічний позитивізм в своїх ідеях спирається на раціоналізм. Установка світу можна пізнати, лише спостерігаючи, шукаючи докази теоріям і роблячи розумні висновки. Іноді це  називають логічним емпіризмом.

Засновник школи Девід Юм не вірив в божественне походження, воскресіння і безсмертя, а все тому, що він сам не зміг особисто простежити за цими процесами. Незаперечним є лише те, що ти припустив, потім побачив на власні очі, зробив необхідні висновки і доніс в маси. А все інше тільки домисли. Такі постулати дали поштовх до розвитку логіки. І тоді, надихаючись успіхом розвитку логіки, послідовники позитивізму припустили, що може виникнути загальна наука, яка включає в себе фізику, біологію, математику.

Логічний позитивізм

Основними ідеями логічного позитивізму вважаються:

Мова логіки  здатна вирішити будь-яку філософську проблему, а значить ці дві науки міцно між собою пов’язані.

Будь-яка виникла теорія повинна бути доступна для перевірки спостереженнями. Якщо немає можливості переконатися очима, значить це не правильна теорія.

Широке поширення цей напрямок одержав в Європі і США. Логічний позитивізм дав поштовх розвитку аналітичної філософії, що допомогло систематизувати термінологію філософії. Надалі, виходячи з ідей позитивізму розвинувся новий напрям в соціології, яке отримало назву емпірична соціологія нейритах.

Іван Гудзенко