Культура

Зберігайте емоційний баланс: стратегії для зменшення стресу під час пошуку роботи від Jooble

За статистикою 85% людей, які шукають місце постійної зайнятості, стикаються зі стресом та тривожністю. Такі почуття можуть виникати через недостатню кількість пропозицій на ринку праці наприклад при пошуку роботи вихователь дитячого садка, високу конкуренцію або відсутність зворотного зв’язку від роботодавців. Сьогодні ми розповімо про головні стратегії для збереження емоційного балансу та для боротьби зі стресом. До речі, якщо вам потрібна робота, зверніть увагу на вакансії на Jooble, за останній місяць тут з’явилося понад 37 тис. нових оголошень.

Зберігайте емоційний баланс: стратегії для зменшення стресу під час пошуку роботи від Jooble

№1. Турбуйтеся про себе

Пошук зайнятості часто за своєю складністю не поступається повноцінній роботі. Щоб процес не призводив до хронічного стресу, відчаю, тривоги та вигорання, необхідно слідкувати за своїм психологічним здоров’ям.

Для цього переконайтеся, що ви:

  • маєте здоровий сон тривалістю 7-8 годин на добу;
  • збалансовано харчуєтеся;
  • виконуєте фізичні вправи або займаєтеся спортом;
  • приділяєте час відпочинку та хобі.

Без дотримання таких простих правил ваш організм не матиме достатню кількість часу та ресурсів на відновлення енергії. В результаті це негативним чином вплине на продуктивність та ефективність пошуку роботи.

№2. Знайдіть підтримку

Складні етапи бувають в житті кожної людини. Щоб полегшити процес проходження крізь них, можна звернутися за підтримкою інших людей. Це можуть бути члени родини або друзі, які мають позитивний настрій та не вважають роботу головним пріоритетом у житті. Поділіться з ними своїми переживаннями та запитайте поради щодо покращення стратегій пошуку зайнятості.

Іншою ідеєю для відновлення емоційного стану та пришвидшення отримання нової роботи є звернення до кар’єрного консультанта. Важливо, щоб він мав досвід роботи у вашій сфері та знав головні вимоги до кандидатів на ту чи іншу позицію. Спеціаліст допоможе вам визначити посади, на яких будуть корисні ваші навички та досвід, оптимізувати резюме, зверне увагу на важливі нюанси та ефективні методи пошуку роботи.

№3. Створіть покроковий план дій

Спеціалісти, які мають чіткий план дій та реалістичні очікування від пошуку роботи, менш схильні до вигорання, відчаю та апатії. Пропрацюйте перелік кроків, які вам необхідно виконувати систематично, щоб знайти роботу.

Разом з експертами компанії Jooble ми склали орієнтовний план дій:

  1. Переглянути останні вакансії на ринку праці та виділити 10-15 позицій, на які треба надіслати відгуки.
  2. Адаптувати резюме окремо під кожну пропозицію, скласти супровідні листи та надіслати їх.
  3. Приділяти щонайменше 2 години на день нетворкінгу.
  4. Проводити 1-2 години за навчанням для покращення професійних навичок.

Кожного вечора складайте чек-лісти на наступний день, щоб не втрачати систематичність під час пошуку роботи. Прописуйте дедлайни для виконання задач та виділяйте час на перерви, це допоможе підтримувати дисципліну та продуктивність протягом дня.

№4. Відзначайте свої успіхи

Замість того, щоб фокусуватися на своїх невдачах, відзначайте успіхи, яких вам вдалося досягти на шляху до отримання посади. Це можуть бути виконання тижневого плану, нові професійні знайомства, отримання запрошень на співбесіду. Винагороджуйте себе за кожне невелике досягнення. Наприклад, можна піти в улюблене кафе, зустрітися з друзями, купити підписку на онлайн-бібліотеку або курс для підвищення кваліфікації.

№5. Розвивайте навички, яких вам не вистачає

Будь-яка діяльність, спрямована на розвиток професійних навичок та підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, додаватиме вам впевненості у собі та мотивації для пошуку роботи. Проаналізуйте останні оголошення на сайтах з вакансіями, LinkedIn та у професійних спільнотах. Складіть перелік навичок, які повторюються частіше за все, та випишіть ті, якими ви не володієте.

Для розвитку навичок можна використовувати такі ресурси:

  • професійні книги та статті;
  • платні та безкоштовні курси на навчальних платформах;
  • лекції та вебінари від досвідчених спеціалістів;
  • відеоуроки на YouTube.

Приділяйте навчанню щонайменше 30-60 хвилин на день. Якщо ви маєте сертифікати про проходження закінчення курсу або участь у лекціях, обов’язково прикріплюйте їх до свого резюме.

№6. Розширюйте область пошуку вакансій

Відчуття тривоги в шукачів часто пов’язане з нестачею пропозицій, які є релевантними для їхніх кваліфікацій. Проте, сьогодні є додаткові можливості вибрати вакансію, про які знають не всі фахівці.

Крім сайтів з пошуку роботи, актуальні пропозиції працевлаштування можна знайти на таких ресурсах:

  • професійні спільноти у Facebook;
  • соціальна мережа LinkedIn;
  • профілі компаній в Instagram, TikTok;
  • розділи «Кар’єра», «Вакансії», «Робота з нами» на офіційних сайтах організацій;
  • Державна служба зайнятості.

Ефективним способом сьогодні є спілкування з рекрутерами. Зв’яжіться з ними через LinkedIn або Instagram, запитайте про можливості роботи в компанії та вимоги до кандидатів.

№7. Отримуйте зворотний зв’язок

Фідбек – це потужний інструмент для оптимізації пошуку роботи. Знаючи свої слабкі сторони, ви зможете швидко усунути їх та підвищити ймовірність успіху під час наступного відгуку на вакансію та проходження співбесіди. Попросіть членів родини, друзів або колег переглянути ваше резюме та відмітити недоліки. Запитайте про те, які фактори, на їхню думку, заважають вам наразі досягти успіху.

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Культура