Історія релігійКультураРелігія

Загадковий Кромлех у Новоолександрівці

Преса та соціальні мережі вразили громадськість України сенсаційною новиною: у травні 2021 року, при будівництві траси Н-31 у Дніпропетровській області, біля селища Новоолександрівка, було виявлено та розкопано гігантський кромлех. Перші повідомлення з’явилися 15 травня 2021 року. Це далеко не перший кромлех, виявлений в Україні, але вперше такий великий. Я також розмістив у пресі інформацію про це відкриття 19 травня 2021 року, й сьогодні, 19 травня 2025 року, знов повертаюся до теми кромлехів.

Загадковий Кромлех у Новоолександрівці

Кромлех — споруда з каменів, що відносяться зазвичай до епохи неоліту та раннього бронзового віку. Основу споруди представляє викладене з каміння коло або еліпс, уздовж довжини кола яких вертикально поставлено гігантське каміння.

Які ж призначення кромлехів та у які їх особливості? Особливість перша – кромлехи є обсерваторії. Якщо стати посередині кола або еліпса, що становлять основу споруди, і провести лінії від центру до каменів, і далі до горизонту, то лінії вкажуть певні точки на небі. Ці точки відповідають сходу і заходу Сонця в дні сонцестоянь і рівнодення, а також показують схід Сіріуса (альфа Великого Пса), схід Бетельгейзе (альфа Оріона), схід Арктура (альфа Волопаса) та інших важливих зірок – також для днів сонцестоянь та рівнодення.

В Україні багато кам’яних обсерваторій такого типу. Наприклад – на святилищі Монастирище (Устинівський район Кіровоградської області, неподалік селища Завтурово). Цілих 12 кромлехів археологи знайшли на острові Хортиця. Ще один – у селищі Микільське на Дніпрі, неподалік порога Ненаситець. Є й багато інших. Ці кам’яні обсерваторії за датою побудови створені набагато раніше відомого Стоунхеджа.

Особливість друга – кромлехи зводяться виключно на місцях із високою природною енергетикою (Місцях Сили).

Особливість третя — кромлехи є обрядовими (ритуальними) центрами, або храмами просто неба. Стародавні народи проводили на кромлехах богослужіння, закликали та дякували богам. Тобто це ще й жрецькі місця. Часто кромлехи у різних місцях пов’язані між собою потоками енергії. Якщо енергія зростає в одному, то одночасно зростання енергії фіксується у багатьох інших.

Особливість четверта. У кромлехах часто поховані визначні люди минулих епох. Як зараз важливих громадських діячів ховають у периметрі християнських соборів, а у самих християнських твердинях знаходяться мощі святих, так і в давні часи святих та важливих діячів ховали у кромлехах.

Особливість п’ята. Кромлехи часто побудовані з гігантського мегалітичного каміння. У дослідників постійно виникають питання – як вдалося обробити такі величезні камені, доставити їх та з’єднати у споруду? Часто кромлехи споруджені з порід каміння, що не зустрічаються в місцевості, де знаходиться кромлех. А найближчі родовища знаходяться на відстані від 600 до 1000 кілометрів від місця розташування кромлеху. Як здавна доставляли гігантські брили на такі великі відстані?

На всі ці загадки нам ще доведеться отримати відповіді. Але можу сказати одне – відвідування кромлехів, особливо з повагою до наших далеких предків, завжди піднімає енергетику людини і в неї починає відбуватися багато приємних подій.

У Дніпропетровській та Запорізькій областях, що межує з нею, дуже багато археологічних пам’яток. І не лише кромлехи, а ще й менгіри, мегалітичні споруди, майдани (інакше звані «степові піраміди») та святилища. Створення більшості з них археологи відносять до часів індоарійських племен, які раніше жили в Наддніпрянщині та Приазов’ї, а потім почали переміщатися до Північної Індії. Пам’ятників там десятки. Я неодноразово відвідував ці пам’ятники, бо веду в Україні програми з духовного туризму (дослідження незвичайних місць та їх відвідування), у тому числі й на такі місця та результати яких оприлюднюю. Обов’язково потрібно привезти дослідників на кромлех, знайдений на трасі Н-31. І докласти всіх зусиль, щоб він не був «залитий бетоном», а був збережений для майбутніх поколінь. Тому що ця знахідка – одна з тих у нашій країні, яка має не лише національне, а й загальносвітове значення.

Ігор Мехеда

Яка твоя реакція?

Радість
3
Щастя
2
Любов
2
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій