Історія релігійМісця силиРелігія

ЯНТРИ НА СВИНЦЕВИХ КУБАХ

Обрядова практика індуїзму припускає використання Мантр та Янтр.

  Мантри – це фактично імена Абсолюту або його Аспектів (проявів), повторення яких уголос викликає посилення з’єднання або з Абсолютом, або з його аспектами.

ЯНТРИ НА СВИНЦЕВИХ КУБАХ

Куби з річки Шенборн у Ковентрі

Якщо багато часу читати мантру, то у внутрішньому світі людини виникає візерунок, який можна намалювати фарбами на папері. Цей візерунок,  намальований на папері й є Янтрою. Тобто Янтра – це графічне зображення Мантри. Дивитися на Янтру – це все одно, що читати Мантру. Ефект такий самий. Янтри іноді називають Мандалами.

Іноді читання Мантр поєднують з спогляданням Янтр.

Але не у всіх давніх культурах була можливість мати увесь спектр фарб. Тоді кольори замінювали на: числа або літери алфавіту. Кожній літері або числу відповідав колір. То можливо було висловити послідовність кольорів у візерунку послідовністю чисел або літер. Літери та числа організовували у квадрати. Ці квадрати у Європі називали магічними. А у ведичних вченнях Азії це також Янтри, тільки складені або з літер санскриту, або з чисел.

ЯНТРИ НА СВИНЦЕВИХ КУБАХ

Янтри у Буші

Кольори навіть можна замінити на ноти, й тоді Янтру можна грати як мелодію, або навіть ароматом. Послідовність різних ароматів під час ароматерапії може подіяти на людину як ліки під час застосування методів ведичної медицини.

Зазвичай Янтри виготовляють у різні способи: малюються фарбами, вибиваються на камені, гравіруються на металі, вишиваються на килимах або тканинах. У давніх храмах можна побачити на стінах сотні Янтр. Вважається, що Янтра, одного разу зроблена, діє вічно.

До речі, усі візерунки та орнаменти на вишиванках, рушниках, посуді, стінах будинків, які ми можемо побачити у себе в країні – це Янтри прадавніх духовних культур нашої Землі.

Янтри у формі кубів зустрічаються дуже рідко. Але зустрічаються. Й з цим пов’язана цікава історія, яка сталася у 2020 році у Великобританії.

Дослідник Вілл Рід знайшов та підняв з дна річки Шерборн (місто Ковентрі) 60 свинцевих кубів, на усіх боках яких були гравіровані Янтри!

Вілл Рід почав спілкуватися з фахівцями й повідомив наступне: «Те, що я дізнався, так це те, що вони індійського походження, і вони показують заклинання для молитов, які починають діяти, коли їх кидають у проточну воду».

Це цікава інформація. Тому що, як в індуїзмі, так й у буддизмі, Мурті починають діяти, якщо їх встановити на дні річки. Завдяки воді, що рухається. Так, тисячі Мурті встановлені у річці Сімріп у Камбоджі. (Мурті – це предмет, зазвичай камінь або статуя богів та богинь, у які оселилася Вища Сила).

Але тут йде річ не за Мурті, а за Янтри!

Сам символ Кубу цікавий. Прадавні духовні культури вважали, що наш Всесвіт, матеріальна природа, то є жіноча енергія. Й цю жіночу енергію можна зобразити у формі куба. Тому більшість богинь різних країн світу зображують такими, що сидять на Кубічному камені. Модель цього каменю фактично й є храмовим вівтарем у різних релігіях.

Янтри написані на санскриті, літургійній мові індуїзму, і показують містичні діаграми, які використовуються для обрядів на захист від руйнівних сил.

Усі 60 кубів однакові, що незвично: або 60 людей робили собі захист від руйнівних сил, або хтось один повторював обряд 60 разів. Й не зрозуміло, чому річка Шерборн. Ця знахідка, здавалося, могла б більш підходити до Гангу або Брахмапутрі в Індії, а не маленькій річці у Британії. Й чому використана саме ведична символіка? Свинець – це метал божества Сатурну Шаністери, а у написах числові квадрати, характерні для постановки так званого «Захисту Раху грахи», який захищає від ударів долі.

ЯНТРИ НА СВИНЦЕВИХ КУБАХ

Янтри нанесені на рушники

Дослідження продовжуються, бо Янтри, нанесені на 6 сторін кубу – це досить рідкісне явище. Куби зроблені орієнтовно у ХІХ столітті. Кожен куб має вагу 125 грамів. Цифри є індійськими, де усі рядки, стовпці та діагоналі у сумі дають 36, що додає Янтрам ще й властивості магічного квадрату. Куби повністю однакові, трохи відрізняється одна з шести сторін на кожному кубі.

Ігор Мехеда

Яка твоя реакція?

Радість
7
Щастя
4
Любов
1
Не завдоволений
0
Тупо
1

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій