Найчастіше цей набір слів індивід вимовляє у розмові зі своїм другом чи знайомим, який, на його думку, витратив гроші на якусь дурну, але недешеву річ. Індивід лише каже «Я б на твоєму місці витратив ці гроші на…». Таким чином, індивід зазначає, що його співрозмовник розпорядився власними коштами нераціонально і припустився помилки.
Після цього він може навести приклад те, що купив би він сам, якби ці гроші опинилися в нього в руках. Але чому ж із цією фразою треба бути обережнішим? Який у ній є каверза?
Насамперед, річ у тому, що індивід використовує умовний спосіб. Коли він вимовляє «Я на твоєму місці», насправді він ніяк не може опинитися на місці свого співрозмовника. Важливо пам’ятати, що кожен індивід може жити так, як йому подобається, і витрачати свої гроші на те, що він захоче, навіть якщо оточуючі його засуджуватимуть.
І також фраза «Я б на твоєму місці» говорить про те, що індивід висловлює свою незгоду з вибором співрозмовника. Це дозволяє людині не засуджувати свого опонента відкрито, але показувати своє невдоволення і виплескувати негатив. Насправді ж людині не варто говорити своє «ні», якщо її про це не запитали. Але часто обурення не дозволяє опоненту тримати свої емоції під контролем.
І нарешті, якщо людина не просто сварить співрозмовника, а намагається в контексті виставити себе краще, додаючи, що вона купила б чогось більше або дешевше, це вказує на те, що індивід мислить бідно.
Він орієнтований на ведення менш якісного способу життя і, сам того не розуміючи, спонукає співрозмовника чинити так само, він лає його за те, що він хоче жити краще і вибирає для себе ті речі, які приносять йому задоволення. Цим бідні люди відрізняються від успішних, які вміють поводитися зі своїми фінансами, а тому можуть дозволити собі багато чого.
Іван Гудзенко