Часто, щоб привернути до себе людину, співрозмовник може про щось пожартувати у його присутності. Фахівці в психології не втомлюються говорити про те, що тільки якщо люди довіряють один одному і не відчувають дискомфорту в спілкуванні, вони щиро сміятимуться з жартів свого опонента.
Важливим є те, як люди спілкуються, а не те, як вони реагують на гумор один одного
Людям здається, що саме вдалий жарт чи каламбур змушують їхніх співрозмовників щиро сміятися, але справа зовсім не в цьому. Справа в тому, що часто сміх пов’язаний із речами, в яких за фактом немає нічого кумедного. Численні дослідження дають зрозуміти, що людям набагато простіше сміятися у компанії друзів чи родичів, поряд з якими вони почуваються комфортно. Як показує практика, людина набагато частіше сміється в чиємусь суспільстві, а не наодинці з собою, хоч і в цьому випадку деякі речі можуть викликати в нього безперервний регіт.
Тож саме сміх допомагає людям вибудовувати свою комунікацію. Так, людина сміятиметься тільки в компанії тих людей, яким вона довіряє, і які їй щиро подобаються.
Гумор допомагає людям зберегти спілкування
Психологи не втомлюються вивчати спілкування людей з усіх боків, і в цьому випадку вони вирішили спостерігати за закоханими парами. Звичайно ж, у будь-яких стосунках є люди зі своїми вадами, це не секрет.
Але як вони обговорюють мінуси свого коханого?
Партнери, які намагалися перевести подібну розмову жартома, як правило, менше скаржилися на свої стосунки із соулмейтом. Тільки половинки, які щасливі у стосунках один з одним, будуть використовувати гумор як свою основну комунікацію. Як правило, такі кохані зустрічаються довше, а їх союз згодом стає лише міцнішим.
Не треба боятися жартувати в присутності того, хто дуже подобається людині. Найчастіше саме гумор допомагає людям зрозуміти, чи сумісні вони один з одним і чи потрібно їм продовжувати спілкування.
Іван Гудзенко