Як правило, люди, які завдають собі каліцтва, не намагаються привернути увагу оточуючих до власної персони. Часто вони мовчать про свої проблеми, щоб не зіткнутися з негативом, що походить від їхніх друзів та знайомих. У жодному разі не можна засуджувати таких особистостей, адже, як правило, вони і так страждають, саме тому й намагаються завдати собі болю.
Як можна допомогти такій людині?
- У жодному разі не можна лаяти його за те, як він чинить із собою, шантажувати, кажучи, що з людиною всі перестануть спілкуватися, якщо вона не припинить поводитися неналежним чином.
- Важливо дати зрозуміти індивіду, що його ніхто не залишить у біді, і якщо він захоче поговорити про свою проблему, то може зробити це без будь-яких побоювань.
- Навіть якщо друг або знайомий людини, яка страждає на селфхарм, не розуміє, чому той чинить подібним чином і не може зупинитися, він не повинен його за це лаяти. Щоб усвідомити, що людина має проблеми, необхідно дати їй можливість розповісти про те, з чим вона зіткнулася.
- Не можна звинувачувати людину в тому, що вона лише прагне отримати увагу від оточуючих. Як правило, це неправда. У жодному разі не можна засуджувати людину, необхідно стати для неї добрим слухачем, якому вона дійсно зможе відкритися.
- Не треба просити людину показати шрами, які вона залишила на собі. Швидше за все, вони завдають йому не тільки фізичного, а й душевного болю. Не можна виправдовувати подібне бажання простим інтересом. Важливо переконати людину в тому, що ніхто не стане її лаяти за те, що вона не хоче говорити про свою проблему тут і зараз. Необхідно дати зрозуміти індивіду, що з його боці завжди хтось є, отже, не одинокий.
Іван Гудзенко
Яка твоя реакція?
Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0