Але як же зрозуміти, що людина дійсно змогла довести себе до нервового зриву, а можливо, їй хтось у цьому допоміг?
Важливо, усвідомити, що нервовий зрив є психіатричним терміном, яким варто розкидатися праворуч і ліворуч. Нервовий зрив це пік стресу, гострий стан, який має свої симптоми. Варто розглянути деякі з них.
Людина відчуває емоційний спад та тривогу
Якщо індивід зауважує, що він починає сумувати без причини, на нього накочує апатія, він плаче і нічого не радіє, слід звернути увагу на свій стан. Будь-який зовнішній подразник може привести людину в стан гніву, а після цього індивід починає лаяти себе за виявлені емоції. Все це говорить про те, що психіка індивіда починає виснажуватись через вплив на неї стресу.
Погіршення сну
Проблеми зі сном можуть включати не тільки безсоння, а й занепад сил, неможливість набратися енергії після навіть тривалого сну. Якщо індивід раз у раз прокидається від раптового шуму і страждає від кошмарів, значить, стрес його все-таки виснажив.
Перманентна втома
Навіть з ранку людина відчуває себе страшенно втомленою неважливо, скільки вона поспала: 7 годин або всі 10. Навіть звичайні справи викликають у індивіда складності, вона не може витрачати енергію на те, що раніше робила без будь-яких проблем. Стрес впливає також і лібідо: людина втрачає будь-яке бажання займатися з кимось сексом і не відчуває потягу.
Страждає апетит
Насправді стрес по-різному впливає на апетит: людина може не цікавитися взагалі ніякою їжею і не відчувати голоду або навпаки, вона починає заїдати стрес, поглинаючи все без розбору, навіть коли вже відчуває ситість. До того ж кортизол – гормон стресу змушує людину більше налягати на жирну та солодку їжу, легкі вуглеводи, через що індивід швидко набирає вагу.
Неможливість на чомусь сконцентруватися
Коли людина страждає від стресу та нервового зриву, вона постійно розсіює свою увагу на непотрібні речі, вона не може запам’ятати якусь інформацію, мляво реагує на зовнішні подразники, знижуються її інтелектуальні здібності. Індивід може зависати, раз у раз фокусуючи свою увагу на одній точці, він ігнорує те, що йому каже співрозмовник.
Іван Гудзенко