Эзотерика

Ворожіння по снах. Вірити чи ні?

Людство ще з давніх-давен не залишало спроб дізнатися про своє майбутнє всілякими способами. Маги, чаклуни, жерці з різними обрядами, відуни, ворожки – всі вони існували у кожній народності та за всіх часів. І зараз у наш час теж не виняток. Одним із способів передбачень були сни.

Існує безліч повір’їв, пов’язаних зі сновидіннями. Наші пращури примітили, що наші предки навчилися передбачати події по нічних мріях, а чи буде сон віщим, залежало від дня тижня і навіть від фази місяця, коли сон наснився. Як і раніше, думки людей розділені. Одні вірять у існування потойбічного та паранормального.

Ворожіння по снах. Вірити чи ні?

Вірять і в те, що певні люди мають здатність передбачати майбутнє, передбачити долю, навести псування, приворожити і т.д. Інші ж заперечують існування подібних можливостей та називають таких людей шарлатанами.

Але що говорить наука? Чи можливо передбачати долю та змінювати її?

Багато філософів працювали, вивчаючи сновидіння. Одним із перших був Платон. Він думав, що з допомогою снів, боги намагаються зв’язатися з людством. Пізніше філософ Артемідор також виявив інтерес до сновидінь, але зробив акцент на пророкуваннях, які несуть у собі наші сни. Саме його підхід до інтерпретації снів залишався основним, досі сучасних відкриттів.

Величезний внесок у вивчення сновидінь зробили З. Фрейд та К. Юнг. Фрейд вважав, що сни це пригнічені людські бажання. Юнг вважав, що сни містять деякі повідомлення, важливі ідеї, ілюзії та фантазії, спогади та прозріння. Але вагомий внесок у вивчення сновидінь та його інтерпретацій зробив Міллер. Густав Міллер довгі роки займався вивченням та аналізував десятки тисяч людських сновидінь, зіставляв події, які відбувалися у цих людей. Сни за Міллером, це якесь зашифроване послання, і якщо його розшифрувати, можна передбачити деякі події в майбутньому.

Деякі американські та радянські вчені займалися вивченням подібних явищ та здібностей. Назва таким «умінням» – екстрасенсорика. Екстрасенсорика розуміється як паранормальна форма сприйняття та здатність людини сприймати інформацію за допомогою додаткового органу почуттів, що виходить за межі п’яти відомих – шосте почуття.

Але висновки та результати експериментів даних вчених зазнали жорсткої критики, і зізналися псевдонауковими. Однак після того, як винайшли електрику і технології почали стрімко розвиватися, вчені зацікавилися сутністю людських снів і почали активно займатися їх вивченням. Стало цілком зрозумілим, що сновидіння безпосередньо пов’язані з іншими психічними явищами — це: ілюзії, бачення, уяви, фантазії, гіпноз і галюцинації.

Багато хто вважає, що сни, яким вдається здійснитися – це інтуїція, те шосте почуття, яке попереджає людину про наближення будь-яких подій. Інтуїція властива всім людям, різниця лише в тому, прислухатися і звертати увагу на подібні повідомлення чи ні. Вчені звертають увагу лише на те, що можуть довести, решту активно заперечують. Але якщо люди не можуть ні довести ні спростувати якусь теорію, це не означає, що цього не існує.

Ольга Степаненко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Эзотерика