Але насправді не варто списувати з рахунків цих людей, вони можуть бути дуже цікавими усередині. Психологи стверджують, що особи, які ведуть внутрішній діалог, хоч і вголос, часто вирізняються неабияким інтелектом.
Чому ж вести розмову із самим собою — це добре?
Як це впливає на здоров’я особистості?
Людині вдається розкласти все по поличках у своїй голові
Коли людина щось вимовляє вголос, вона цим не лише структурує інформацію, а й відкидає все зайве, запам’ятовує лише те, що їй справді потрібно. Це допомагає індивіду приймати правильні рішення, а не зважувати подовгу всі за і проти. Після розмови з собою людина може з легкістю зрозуміти, що їй потрібно робити в тій чи іншій ситуації.
Завдяки такій звичці, людина може досягти будь-якої своєї мети
Коли люди намагаються поставити перед собою якусь мету, вони не знають, з чого їм слід почати і який зробити крок для того, щоб нарешті зрушити з місця. Проблема полягає лише у відсутності концентрації. Проте розмова із собою допомагає людині сфокусуватися на головному. Вона перестає звертати увагу на фактори, що її відволікають. Це додає людині впевненості, і вона точно знає, в якому напрямку їй слід рухатися.
Стає продуктивним
Візуалізація — це важливий спосіб спілкування людини з навколишнім світом. В уяві немає нічого поганого, іноді людині потрібно мріяти для того, щоб придумати оригінальний вихід із тієї чи іншої ситуації, і саме діалог із самим собою допомагає їй зробити це. Щоразу, коли людина прокручує у своїй голові розмову зі своїм «Я», вона, безперечно, отримує енергію, за допомогою якої може рухатися вперед.
Їй не потрібно шукати мотивацію ззовні
Іноді людині потрібно з кимось поговорити для того, щоб пережити важкі часи і звернути увагу на ті деталі, які людина до цього ігнорувала. І чому ж тоді вона не може поговорити із самою собою? Так вона може легко зрозуміти, як їй вирішити ту чи іншу проблему. Вона може зазирнути всередину себе, щоб знайти відповідь на якесь запитання.
Іван Гудзенко