Література

Унікальність української мови

Ну що б, здавалося, слова…

Слова та голос – більш нічого.

А серце б’ється, — ожива

Як їх почує!..

Тарас Шевченко.

Ніхто достеменно не знає, скільки мов є у світі. Вважається, що у світі існує майже 7 000 мов. Усвідомлюючи цей факт розумієш наскільки ти особливий, бо розмовляєш мовою яка є однією з 7000 тисяч мов у цілому світі.

Мова якою ми виражаємо всі свої почуття. Слова які народжуються з нашого життя переживань радості та муки. Перше слово, перше зізнання в коханні, радість народження дитини, навіть наш смуток, журба виразно звучить лише своєю рідною мовою. Лише рідною мовою звучить осінь і промовляє гаряче літо.

Унікальність української мови

Кожен з нас відчував цей трепет сповнювався радістю чуючи рідний голос мами дружини коханого дитини. В цих словах захована наша душа любов все найцінніше що ми плекаємо у своєму серці світовідчуття наша історія.

Я знаю слово “star”(англ.) та “stern”(нім), але лише однією мовою “зірка” я здатна побачити небо всіяне зорями, чумацький шлях тихий вечір, і запах матіоли вночі оскільки саме рідне слово найповніше передає мені весь спектр людських відчуттів. Правий був Вольтер який сказав: “Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вчити все життя”. Лише рідне здатне розбудити в нас милі серцю спогади та надихати нас побудувати нове.

Рідна мова – це мова наших батьків і мова народу, до якого ми належимо. Мова – це  наріжний камінь існування народу як окремої нації: без окремої мови нема самостійного народу. Ступінь виробленості рідної мови – це ступінь зрілості народу й ступінь глибини його духовної культури. Сила нації – в силі її культури тому потрібно конче дбати про розвиток рідної мови. Недарма римляни казали: “Чия мова – того й влада”.

Наша мова  переживала темні часи: Емський указ, Валуєвський циркуляр та безліч інших утисків. Однак завжди відроджувалася неначе фенікс з попелу і щораз ставала ще сильнішою лунала набагато голосніше. Оскільки правда завжди перемагає так і наша мова була є і буде цією правдою, світлом, що вказує шлях кожному українцю.

В цей день хочеться згадати Котляревського «Енеїда» якого стала переламним моментом не тільки в літературі, а й в історії народу як такого, вона відродила українську мову після багаторічних спроб задушити голос народу;у складний для українців історичний період письменник дав нації силу для відродження.

Ми часто любимо казати: “Що ми можемо зробити для своєї вітчизни?”Можемо багато: вдосконалювати свою мову, розмовляти нею, поважати її.

Шануймо нашу мову любімо її вона в нас одна єдина в цілому світі. Ходімо з гордо піднятою головою тому що наша мова це мова Івана Франка, Лесі Українки, Тараса Шевченка, Ліни Костенко.

Тож не втомлюємось виполювати баобаби та інші бур’яни боронімо нашу мову, а вона боронитиме нас стане для нас щитом заклинанням Патронас яке боронитиме нас від Дементорів.

Вітаю всіх нас зі святом рідної української мови!!!!!!

Бо то непросто мова, звуки

Несловникові холоднини –

В них чути труд, і піт, і муки,

Чуття єдиної родини.

В них ліс шумить і пахне квітка,

Хвилюють радощі народні.

Одна в них спільна, чути, нитка

Від давнини і по сьогодні.

Павло Тичина

Як парость виноградної лози плекайте мову.

Мова рідна слово рідне хто тебе не знає той у грудях не серденько тільки камінь має

Наталія Богач

Яка твоя реакція?

Радість
8
Щастя
5
Любов
4
Не завдоволений
1
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Література