Отже, що ж людина в першу чергу повинна для себе усвідомити, якщо хоче підставити комусь своє міцне плече?
Не треба нічого радити
Часто людина сама знає, в чому полягає її проблема, тому їй не потрібно, щоб хтось за неї приймав будь-які рішення. Це справжнісіньке знецінення. Людина має право відчувати будь-що, ні в якому разі не можна її затикати, намагаючись швидше позбавити її всіх труднощів у житті.
Будь-яка проблема важлива
Всі люди різні, тому вони можуть переживати через абсолютно різні речі. Для когось втрачений гаманець стане простою неприємністю, а когось така подія виб’є з колії. Не треба говорити «Ну і що ти плачеш, нічого страшного не трапилося».
Не треба говорити про себе
Звичайно, якщо людина пережила щось подібне, вона може поділитися своїми думками зі співрозмовником, але важливо перед цим обов’язково у неї уточнити, чи готова та слухати цю історію чи ні. Не треба скрізь вставляти своє «Я».
Швидше відкинути містику
Це точно нікому не сподобається. Не треба говорити, «Бог терпів і нам велів», можливо, людина взагалі не хоче нічого терпіти у своєму житті. І це його право. Не треба говорити йому про те, що він повинен відчувати біль, якщо проблеми вже прийшли в його життя.
Просто спитати
Важливо підтримувати людину так, як це потрібно. Що це означає? Все дуже просто: потрібно лише запитати його про те, що зараз допомогло б йому відчути себе краще. Можливо, він хоче виговоритися, виплеснути свої негативні емоції або, навпаки, помовчати поряд зі своїм другом.
Стати добрим слухачем
Якщо ж людина почала відкриватися і говорити про те, що її турбує, ні в якому разі не можна її перебивати та вставляти свої коментарі. І також не слід відволікатися на якісь сторонні справи.
Не слова, а вчинки
Часто, коли люди засмучуються, вони стають нездатними виконувати найпростіші дії. А тому, якщо людина добре знає свого друга чи знайомого, вона може зробити для неї щось, наприклад, забратися в квартирі, викинути сміття чи погодувати кота — це стане дуже хорошою допомогою.
Іван Гудзенко