Деякі люди вважають, що психотерапія — це марна трата часу, сил і грошей. Такі особи в принципі не звертаються за допомогою до фахівців. І іноді їм це справді не потрібно, бо поки що вони не переглянуть свої погляди, психотерапевт їм не допоможе. Дуже часто люди тікають від відповідальності у своєму житті, в тому числі не хочуть собі допомагати, і вони не визнають, що їм потрібна підтримка з боку.
Отже, коли психотерапевт буде безсилий?
- Якщо людина потрапить до фахівця, який їй не підходить, швидше за все, індивід назавжди відмовиться від цієї витівки в майбутньому, оскільки вирішить розбиратися зі своїми труднощами поодинці.
- Людина, яка вважає, що вона чудово розуміється на всіх темах, тому ніхто з боку їй не потрібен, також навряд чи матиме якусь користь зі спілкування з психотерапевтом. Як правило, такі особи іноді можуть навіть змагатися з психотерапевтом і показувати йому свої знання, хоча вони не розуміють, що вони прийшли на консультацію не для цього.
- Є й інший бік медалі — це люди, які вважають, що якщо вони звернуться до психотерапевта, то їхні проблеми зникнуть як за помахом чарівної палички. Насправді, над собою їм все одно доведеться працювати.
- Сюди також можна зарахувати осіб, які чекають, що вже з першої консультації вони зможуть стати новою версією себе. Так, можливо, якісь речі справді зникнуть із життя людини, але їй все одно доведеться деякий час почекати, перш ніж вона відчує ці зміни в собі. Перебудовуватись людина все одно буде поступово. І її успіх залежатиме від того, чи готовий вона до цих змін чи ні.
- А якщо людина хоче змінюватись, але нічого для цього не робить, то ніякий чарівний лікар їй не допоможе. Часто люди навіть не можуть сказати собі «Так, я не можу змінитись», «У мене не виходить» і таке інше. Вони звинувачують навколишнє оточення в тому, що їм постійно щось заважає.
- Людина повинна розуміти, що тільки вона може змінитися на краще і відмовитися від якихось партнерів поведінки, і фахівець тут є для неї лише провідником, але людині все одно доведеться самостійно працювати над собою.
- Є люди, які ходять на психотерапію для того, щоб просто з кимось побалакати. І в цьому випадку їм також не варто чекати на якісь позитивні результати.
- Іноді людина може прийти до психотерапевта, але не вірити в те, що та здатна їй допомогти. І навіть якщо підсвідомо людина розумітиме, що їй стає краще, вона списуватиме це на що завгодно, але тільки не на психотерапію.
До того ж до психотерапії людина повинна ставитись відповідально, вона повинна розуміти, що на неї їй доведеться витратити деякий час у своєму житті, і іноді в неї будуть опускатися руки, вона не бачитиме будь-якого прогресу, але це нормально. Можливо, іноді людині доведеться довго шукати свого фахівця, тож доведеться набратися терпіння. Але якщо людина дійсно хоче, щоб усі проблеми залишили її у спокої, вона буде до цього готова.
Іван Гудзенко
Яка твоя реакція?
Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0